کد مطلب: 97755

به همت مدرسه علمیه خواهران فاطمه معصومه(س) هشتگرد؛

نشست فرهنگی برخط با موضوع امیدبخشی در خانواده از منظر آیات و روایات برگزار شد

پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۲:۴۲

مدیر مدرسه علمیه کریمه اهل بیت فاطمه معصومه سلام الله علیها هشتگرد گفت: عامل اصلی فعالیت موثر طلاب خواهر در سطح جامعه، میزان بالای نشاط و امیدواری آن‏هاست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم فتحی گفت: امیدبخشی و امیدواری یکی مهم‏ترین عوامل رشد فعالیت‌های موثر طلاب، بالأخص طلاب خواهر می‌باشد. ایشان خاطر نشان کردند این مطلب به اندازه‌ای حائز اهمیت است که مقام معظم رهبری مدظله العالی در بیانیه گام دوم به آن اشاره و تحقق آن را در جامعه مطالبه نموده‌اند. از این رو معاون فرهنگی مدرسه برآن شد تا نشست فرهنگی با موضوع «امیدبخشی در خانواده از منظر آیات و روایات» با حضور استاد ارجمند سرکار خانم موسوی برگزار نماید.

وی بیان داشت: این نشست فرهنگی به صورت برخط در کوثرنت سامانه سیما برگزار شد. ایشان در رابطه با محتوای نشست اظهار داشت، خانم موسوی مباحث خویش را با بیان اهمیت و ضرورت امیدبخشی و امیدواری میان بانوان آغاز نمود، سپس بیان داشت باتوجه به اینکه یکی از وظایف طلاب حضور موثر و کارآمد در عرصه اجتماعی است، داشتن روحیه‌ای با نشاط و سرشار از امید، موجب افزایش کارآمدی لازم، ابتدا در سطح خانواده و سپس در سطح جامعه می‌گردد.

خانم فتحی با بیان اینکه استاد امیدواری را به دو دسته امید و آرزوهای واهی و دور و دراز، و امید ساماندهی شده تقسیم نمود ، افزود: منظور ما از امید، نوع دوم آن یعنی امید به امری است که زمینه آن فراهم شده و در حال تلاش برای آن باشیم.

مدیر مدرسه فاطمه معصومه سلام الله علیها بیان داشت: در این بر نشست ارتباط مستقیم امیدواری با تلاش مدیریت شده تاکید گردید. در انتها نیز استاد ارجمند به بیان آنکه مشکلات و موانع جزء لاینفک زندگی انسان است خاطر نشان کرد، بجای آنکه مدام در ذهن خود به دنبال مقصر باشیم، هر شخص می‌بایست به درون خود بازگردد و افکار و رفتار خود را اصلاح نماید.


خانم فتحی در پایان خاطر نشان کرد: نشست موضوع به دلیل بیا مباحث کاربردی با استقبال طلاب همراه بود.