کد مطلب: 9645

جلسه هم اندیشی اساتید مدرسه علمیه بقیع برگزار شد

جلسه هم اندیشی اساتید مدرسه علمیه بقیع برگزار شد

شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۹:۵۵

به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه بقیع:جلسه هم اندیشی اساتید مدرسه علمیه بقیع با حضور موسس محترم ،مدیریت و اساتید 92/6/24 برگزار گردید .
جلسه هم اندیشی اساتید مدرسه علمیه بقیع با حضور موسس محترم ،مدیریت و اساتید 24/6/1392  برگزار گردید .
در این نشست موسس  محترم مدرسه حاجیه  خانم صباحی به اهمیت حفظ آرامش در فضای آموزش، تاکید نموده اند و حضور مشاوران کارآمد در مدرسه را راه حلی خوبی برای حل مشکلات طلاب با محوریت کرامت انسانی برشمردند.
ایشان  خاطرنشان کرد: شرایط فرهنگی عصر حاضر مانند دوره پیامبر اکرم(ص) است. جبهه ای که اساتید حوزه های علمیه در آن حاضر شدند، جبهه یاری رساندن به امام زمان(عج) است.
وی در ادامه افزودند: تحقق اهداف مهدوی در جامعه، پیاده کردن عدالت است و لازمه اجرایی شدن عدالت پایندی به اخلاق اسلامی است و مهمترین وظیفه اساتید را ضمن آموزش دروس ، تقویت اموزه های اخلاقی  در خود و طلاب دانستند در ادامه ایشان اهمیت جایگاه طلاب را مورد توجه قرار دادند .
موسس مدرسه علمیه بقیع با جایگاه حساس اساتید در مدارس علمیه تاکید کرد و گفت: نام استاد بر روی شما آمده است. برای همین نشانه گیری شیطان به سمت اخلاق و تفکر شما بیشتر است. مراقب باشید گلوله شیطان قلب شما را هدف نگیرد.
وی تصریح کرد: با همت خود، اطرافیان و خانواده را به کار خیر و احیای سنت های حسنه دعوت کنید.
همچنین مدیریت محترم مدرسه ، خانم سلجوقی ، بر ضرورت نگاه جامع و همسو در فعالیت های آموزشی ،فرهنگی و پژوهشی تاکید نمودند .
ایشان تصریح کردند :با تقویت حس مسئولیت پذیری در فضای مدرسه می توانیم زمینه ساز رشد و ارتقا فرهنگ باشیم ، این رشد اخلاقی در همه ابعاد زندگی طلاب تاثیر گذار خواهد بود .
خانم سلجوقی افزودند :اساتید با اهداف آموزشی ، اخلاقی ، تربیتی را با در نظرگرفتن تفاوت های سطوح بهره هوشی و هوش اجتماعی  ، پیگیری می نمایند .
ایشان افزودند : اساتید به مواهب دنیا با نگرش غیرهدفی و نعمت های دنیا را ابزرای  برای بندگی خدا بدانند  ، خود و طلاب را به برخورد متعهدانه و ساده پوشی و انجام امورخیر به طور مداوم ، دعوت نمایند .
 در پایان اساتید به تبادل نظر و بیان پیشنهادات پرداختند.