کد مطلب: 96123

مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها مهرشهر کرج:

اطاعت از امر ولایت و ولایت فقیه لازمه کار طلبگی است

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۶:۲۲

بمدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها مهرشهر کرج با بیان اینکه ولایت پذیری و اطاعت از رهبری لازمه کار طلبگی است، گفت: سرباز ولایت بودن خووب است اما سرباز ولایت ماندن و در رکابش به شهادت رسیدن هنر خوبان است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم انصاری در  نشست اخلاقی با محوریت اخلاق در جبهه ها با تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ملت ایران امت شاهد و امت مقاومت هستند و در این چهل سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی دشمن در برابر ملت ما اقرار به ناکامی خود کرده است.

وی بیان کرد: جبهه استکبار پول خرج می‌کند تا ملت ما یاد و خاطره دفاع مقدس را فراموش کند؛ امروز به تعبیر رهبر معظم انقلاب زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

خانم انصاری اظهار داشت: همزمانی هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها در کنار روضه خوانی و تعزیت این شهید سه ساله درس ولایتمداری ، صبر و ایثار را سرلوحه ی اهداف طلاب قرار می دهد.

در این نشست همچنین حجت الاسلام ایمانی با بیان اینکه طلاب باید به حرمت لباس طلبگی و اینکه در چه جایگاهی در جامعه قرار گرفته اند توجه ویژه ای داشته باشند، اظهار داشت: طلبه گونه زندگی کردن و کمک به یکدیگر در همین راستا و کار گروهی می‌تواند انسان را به درجه رشد وتعالی رهنمون سازد، همچون شهدا که توانستند با وحدت و یکپارچگی ره صد ساله را یک شبه طی کنند.

وی با بیان برخی از خاطرات شهدا در زمان جنگ خاطر تصریح کرد: اطاعت از امر ولایت و ولایت فقیه برای همه طلاب مانند شهدای انقلاب باید در راس امور قرار بگیرد، سرباز ولایت بودن خوب است اما سرباز ولایت ماندن و در رکابش به شهادت رسیدن هنر خوبان است.

حجت السلام والمسلمین حاج آقا ایمانی در پایان خاطر نشان کرد: داشتن بصیرت و فهم سخنان رهبر انقلاب اسلامی و اطاعت امر ایشان، رعایت موازین شرعی ، توجه به نماز اول وقت و نماز شب، تلاش برای رسیدن به سعادت و کمک به دوستان خود در این مسیر از مهمترین وظایف طلاب به شمار می‌رود.