کد مطلب: 95986

مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها:

شناخت معارف مهدوی ضرورت تردیدناپذیر عصر ماست

چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۶:۲۵

مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها گفت: شناخت معارف مهدوی ضرورت تردیدناپذیر عصر ماست، ضرورتی که اگر به خوبی درک شود و وجوه مختلف آن چنان‌که شایسته است، تبیین گردد، برکات فراوانی را نصیب جامعه اسلامی ما می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم انصاری با بیان اینکه  دوره مهدویت در کانال بارانه های انتظار مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها توسط سرکار خانم ابراهیمی مدرس حوزه های علمیه خواهران برگزار می@شود، بیان کرد :  شناخت معارف مهدوی ضرورت تردیدناپذیر عصر ماست، ضرورتی که اگر به خوبی درک شود و وجوه مختلف آن چنان‌که شایسته است، تبیین گردد، برکات فراوانی را نصیب جامعه اسلامی ما می‌سازد.

وی اظهار داشت: اهداف برگزاری این دوره علاوه بر آمادگی برای ظهور آشنايي كلي با مباحث مهدويت،ترويج و تعميق فرهنگ صحيح انتظار،تقويت باورهاي مردم و جهت‌دهي صحيح به شور و اشتياق آنان به مهدويت،پاسخگويي به سؤالات و شبهات مهدويت،پيرايش معارف مهدويت از خرافات و تحريف است.

مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها تصریح کرد: در دوره مقدماتی مهدویت مباحثی از جمله ضرورت طرحمباحث مهدويت و فوائد امام غائبویژگیهای امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریفامام مهدي (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در يك نگاه دوره اختفاء و پنهان زيستن حضرتامام مهدي (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در آينه آيات و رواياتامام مهدي (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در نگاه ديگرانغيبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و علل آنحکومت جهانی حضرت ولیعصرعجل الله تعالی فرجه الشریفملاقات و طول عمر حضرت مطرح شده است.

وی افزود : اعضای کانال متشکل از طلاب ،اساتید،فرهنگیان،بسیجیان وعموم مردم می باشند.

خانم انصاری بیان کرد : این دوره نزدیک به 5 ماه است که در حال برگزاری می باشد . به حول وقوه الهی ومدد حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف با توجه به استقبال اعضای کانال از این دوره تا پایان مباحث برگزاری جلسات به صورت هفتگی ادامه خواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دوره مقدماتی مهدویت تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت واز مهر ماه به حول قوه الهی دوره تکمیلی ، با هدف ارائه معارف به صورت عميق تر و پاسخ‌گويي به پرسش‌هاي احتمالي پيش آمده در دوره اول آغاز خواهد شد.