کد مطلب: 95664

برگزاری کارگاه روش نگارش علمی مقالات پایانی در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) کرج

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰:۲۴

معاونت پژوهش حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها ازبرگزاری کارگاه روش نگارش علمی مقالات پایانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم  شفیعی زاده معاون پژوهش حوزه فاطمه الزهرا سلام الله علیها  گفت: نوشتن مقاله برای برخی ازطلاب یک کار سخت و گاهی ترسناک به نظر می ­رسد چرا که نوشتن مقاله یک پروژه­‌ی بزرگ است که برای تکمیل آن طلبه  می­ بایست چندین مرحله را طی کند و در نهایت بتواند مجموعه‌­ای از ایده­‌ها را در کنار هم قرار داده و یک نظریه جدید ارائه کند.راحت ­ترین راه این است که اصول مقاله ­نویسی را بدانیم و بر اساس آن کارمان را آغاز کنیم.

 وی افزود: هدف اساسی گفتمان علمی فقط ارائه اطلاعات و افکار نیست بلکه ایجاد ارتباط واقعی است. بنابراین نوشتن متون علمی نه تنها یک علم بلکه یک هنر است. زبان می تواند آنچه شما می نویسید را محدود یا تقویت کند. بنابراین، نوشتن ساختاریافته سردرگمی را محدود می‌کند و ارتباط روشنی را فراهم می‌کند.

معاونت پژوهش حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها  بیان کرد: مقاله‌نویسی دارای اصول و آدابی است که اگر آنها را ندانیم در این مسیر موفقیتی کسب نخواهیم کرد. مقالات انواع مختلفی دارند و با اهداف متنوعی نگارش می‌شوند. مقالات علمی که دنیای مخصوص به خود را دارند و برای نگارش آنها و تلاش برای چاپ‌شان در ژورنال‌های علمی باید به اصول نوشتن مقاله کاملا آگاه باشیم.

در همین راستا شفیعی زاده برگزاری کارگاه  روش نگارش علمی مقالات پایانی را از اهداف و برنامه های حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها دانست.