کد مطلب: 94886

میزگرد پژوهشی با موضوع عوامل خیانت زنان به همسران در مدرسه علمیه خواهران کوثر برگزار شد

یکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۵:۲۰

میزگرد علمی پژوهشی « بررسی عوامل خیانت زنان به همسران » با حضور معاونین و اعضای هسته پژوهشی عبادالرحمن امروز صبح اول شهریور در حوزه علمیه کوثر به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، در این نشست سمانه کرکه آبادی، معاون پژوهش حوزه علمیه کوثر شهرستان فردیس در ابتدای بحث مساله خیانت را یک مساله آسیب زا و مخرب اعلام کرد و گفت: یکی از بدترین معضلات اجتماعی که خانواده های بسیاری را درگیر آن کرده مساله خیانت زن به همسر خود است.

وی خلا عاطفی و کمبود محبت را یکی از عوامل اصلی خیانت زن معرفی کرد و ادامه داد: رفتارهای سرد شوهر و عدم توجه کافی به نیازهای عاطفی همسر و عدم مقاومت زن در برابر ابراز احساسات مردی غیر از همسر از عوامل اصلی خیانت زنان است.

معاون پژوهش حوزه علمیه کوثر بیان داشت: زمانی ‌که میان زن و همسرش، روابط خوبی حاکم نباشد، و مرد نسبت به زن بی توجه و بی اهمیت باشد و احساسات همسرش را سرکوب کند این احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خیانت کند.

خانم فراهانی عضو هسته پژوهشی عبادالرحمن در ادامه این نشست مشکلات و فشار مالی را یکی دیگر از عوامل خیانت زنان دانست و گفت: بی مسوولیتی مرد به دلیل مصرف مواد و بیکاری او و برآورده نشدن نیازهای مالی خانواده و انجام وظایف شغلی مرد توسط زن یکی از عوامل خیانت زنان است که زن به خاطر کمک مالی گرفتن از طرف جنس مخالف مجبور به خیانت می شود.

وی به عوامل اجتماعی اثرگذار بر خیانت زنان اشاره کرد و عنوان داشت: استفاده نامناسب از شبکه های اجتماعی و ارتباط با جنس مخالف از این طریق و تغییر دیدگاه زنان و مردان به داشتن تعهد در رابطه، زمینه خیانت را در زنان فراهم می کند که باید نسبت به این مساله توجه داشت.

عضو هسته پژوهشی عبادالرحمن در ادامه افزود: تنوع طلبی و اختلالات شخصیتی از دلایل خیانت زنان محسوب می شود از این رو باید برای حفظ حریم ها آموزش های لازم را از سنین کودکی داده شود تا در آینده دچار آسیب جدی نشوند.