کد مطلب: 94811

یادگیری زبان انگلیسی برای مبلغین حوزه های علمیه خواهران ضرورت دارد

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۲:۳۰

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها مهرشهر گفت: در دنیای امروزمبلغین وظیفه دارند صدای اسلام را به گوش جهانیان برسانند واین امر لازمه اش تسلط بر زبان خارجی است.

خانم انصاری درگفت و گو با خبرگزاری کوثر از کرج اظهار داشت: تربیت مبلغ یکی از مسئله های مهمی است که حوزه های علمیه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

وی افزود :به فرموده مقام معظم رهبری که دردیدار با جمعی از نخبگان حوزه های علمیه داشتند،طلبه زبان خارجی لازم دارد و امروز در دنیایی که این همه به هم وصل است، اگر کسی بخواهد به طور کامل مفید باشد، بایــد زبــان خارجــی بدانــد، اگر در وقــت صرفه جویی کنیم طلبه می تواند به تعلیم زبان خارجی هم بپردازد.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها مهرشهر تصریح کرد: دو مسئله مهم در رابطه با مبلغین وجود دارد: اول تربیـــت مبلـــغ و دیگـری پاســـخ گویی بـــه شبهات دیـــن می باشد.

خانم انصاری بیان کرد: در رابطه با تربیت مبلغ علاوه بر تهذیب نفس وآشنایی کامل با مسائل دینی ، آموزش زبان خارجه نیزاز اهمیت وضرورت خاصی برخوردار است.در دنیای امروزمبلغین وظیفه دارند صدای اسلام را به گوش جهانیان برسانند واین امر لازمه اش تسلط بر زبان خارجی است تا بتوانند کتب روایی ودینی راترجمه کنند.

خانم انصاری با بیان اینکه مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها از آغاز فعالیتهای سال 99با توجه به شرایط پیش آمده و تعطیل شدن حوزه های علمیه فرصت راغنیمت شمرده و در فضای مجازی در گروه ها وکانالهای تشکیل شده برای طلاب ، اساتید، دانشجویان ،فرهنگیان وبسیجیان تولید محتوا نموده، اکنون نیز به همین منظور درراستای یادگیری زبان خارجه برای مبلغین وعلاقه مندان به فراگیری زبان اعم از دانشجویان، بسیجیان وفرهنگیان گروه مجازی آموزش زبان را تشکیل داده است واز اساتید مجرب برای آموزش دعوت به همکاری نموده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد : این امر خوشبختانه با استقبال چشم گیری از طرف اقشار مختلف جامعه به ویژه طلاب مبلغ مورد مواجه شده است، امید است مورد تاییدات وتوجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.