کد مطلب: 94048

آزمون ورودی پذیرش سطح ۳ و ۴ حوزه علمیه خواهران در استان البرز برگزار شد + عکس

یکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷:۴۱

مدیر حوزه های علمیه استان البرز گفت: همزمان با سراسر کشور، آزمون سطح سه و چهار حوزه علمیه خواهران در استان البرز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج, حجت الاسلام محمد مهدی طاهر در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون سطح ۳ و ۴ حوزه علمیه خواهران استان البرز، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده 21 داوطلب متقاضی تحصیل در رشته های تفسیر تطبیقی ، فقه و اصول ( فقه خانواده ) ،‌ علوم ومعارف قرآن ، حكمت متعاليه و كلام اسلامي مقطع سطح چهار نیز در سالن مدیریت حوزه علمیه خواهران استان البرز در آزمون ورودی این مقطع شرکت کردند.

وی افزود: امسال 79 طلبه خواهر با مدرک سطح دو در چهار رشته فقه و اصول، تفسیر وعلوم قرآني، اخلاق و تربیت اسلامي و کلام اسلامی به منظور ورود به مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) ثبت نام نمودند که از این تعداد 48 نفر به لحاظ دارا بودن امتیازات ویژه و معدل بالای ۱۷ در مقطع سطح ۲(کارشناسی) و به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و لزوم اجتماع حداقلی از آزمون معاف و به مصاحبه دعوت می شوند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز بیان کرد: 31 نفر از متقاضیان تحصیل در مقطع سطح سه استان البرز و همچنين 12 نفر از متقاضيان استان هاي ديگر به صورت مهمان،‌ امروز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی درمؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران زینبیه کرج با هم به رقابت پرداختند.

حجت الاسلام محمد مهدی طاهر در خصوص نحوه برگزاری آزمون‌ها گفت: آزمون سطح سه از ساعت ۹ تا ۱۱ به صورت تستی و آزمون سطح چهار از ساعت ۹ الی ۱۳ در دو مرحله به تفکیک تستی و تشریحی برگزار شد.

وی افزود: مهلت ثبت نام سطح سه وچهار به پایان رسیده است ولی متقاضیان سطح ۲ با مدرک دیپلم و بالاتر تا پایان زمان مصاحبه، درصورت ظرفیت خالی مدارس مهلت دارند با مراجعه به مدارس علمیه خواهران استان ثبت نام خود را انجام دهند.

یادآور می‌شود، در سطح استان البرز 14 حوزه علمیه خواهران در مقطع سطح ۲ و یک حوزه علمیه در مقطع سطح سه مشغول به فعالیت هستند.