کد مطلب: 93979

جشنواره علامه حلي (ره)جشنواره طلاب جوان و مشق پژوهش است

شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵:۴۹

معاونت پژوهش استان البرز با بیان اینکه نشست توجيهي ارزيابان جشنواره علامه حلي در سطح استان برگزار شد، گفت: يكي از اهداف اين نشست را ايجاد وحدت رويه در ارزيابي آثار و تبديل نمودن ارزيابي صرف به ارزيابي هدفمند است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم نجم الدینی در حاشیه  نشست توجيهي ارزيابان جشنواره علامه حلي در سطح استان البرز اظهار داشت: يكي از اهداف اين نشست را ايجاد وحدت رويه در ارزيابي آثار و تبديل نمودن ارزيابي صرف به ارزيابي هدفمند است.

وی در ادامه افزود: يكي از مؤلفه هاي اخلاق نقد و ارزيابي، ارائه ي نقاط ضعف و قوت اثر به نويسنده در جهت رشد و ارتقاء اثر و پرهيز از هرگونه تحقير و تنقيص است.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمين حجامي ارزياب كشوري جشنواره علامه حلي (ره) بيان داشت: این جشنواره با هدف ورود طلاب حوزه هاي علميه به عرصه ي پژوهشگري است

وی تصریح کرد: با توجه به داشتن شرايط سني می توان گفت جشنواره طلاب جوان و مشق پژوهش است نه جشنواره پژوهشگران.

وی در ادامه بیان کرد: ارزیاب علمی می بایست علاوه بر توجه به ظواهر و ساختار اثر، به تبیین و تجزیه و تحلیل مطالب با توجه به سطوح آثار توجه نماید و همچنین به اهمیت مسئله و ابتناء آن بر نیاز جامعه و مجامع علمی و نوآوری در محتوا و تنظیم و ارائه مطالب دقت نماید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کیفیت استنتاج و دستیابی به اهداف پژوهش نیز از مواردی است که باید به آن توجه شود. دسته بندی موضوعی آثار در روند ارزیابی بسیار موثر است که معمولا طلاب محترم هنگام ثبت اثر به این نکته توجه نمی‌کنند.