کد مطلب: 92956

اولین دوفصلنامه علمی تخصصی قرآنی انوار وحی توسط مدرسه علمیه کوثر در سال 99 منتشر شد

یکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱:۳۳

مسئول پژوهش حوزه علمیه کوثر شهرستان فردیس، از انتشار اولین دوفصلنامه علمی تخصصی قرآنی انوار وحی به صاحب امتیازی حوزه علمیه کوثر شهرستان فردیس و مدیر مسئولی زهرا رضایی و سردبیری سمانه کرکه آبادی در بهار 1399 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم افشار از انتشار اولین دوفصلنامه علمی تخصصی قرآنی انوار وحی به صاحب امتیازی حوزه علمیه کوثر شهرستان فردیس و مدیر مسوولی زهرا رضایی و سردبیری سمانه کرکه آبادی در بهار 1399 خبر داد.

وی گفت: دوفصلنامه علمی ـ تخصصی انوار وحی در حوزه مطالعات قرآنی و حدیث با هدف ترویج ارزش ها و رفتارهای قرآنی به مسائل و موضوعات جامعه اسلامی پیرامون آموزه های وحی و سخنان ناب معصومین علیهم لسلام پرداخته است.

وی در ادامه با اشاره به اهداف مهم این نشریه، افزود: تولید و توسعه دانش در گستره مطالعات قرآن و حدیث و ارائه و نقد آراء نظامند قرآن پژوهان و انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و پژوهشی از اهداف مهم این دو فصلنامه علمی تخصصی می باشد.

افشار در ادامه افزود: دوفصلنامه علمی تخصصی قرآنی انوار وحی به صاحی امتیازی حوزه علمیه کوثر شهرستان فردیس و مدیر مسوولی زهرا رضایی و سردبیری سمانه کرکه آبادی و دبیر تحریریه مریم افشار ویگنی در بهار 99 آغاز به فعالیت کرد.

معاون پژوهش حوزه علمیه کوثر ادامه داد: در اولین شماره این نشریه موضوعاتی همچون عوامل ضلالت انسان از دیدگاه قرآن کریم به قلم مریم فلاح مهربانی، تحلیل مفهوم امانت الهی در قرآن با تکیه بر آیه 72 سوره احزاب به قلم مریم مراد قلی، ادب حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم و تأدیبات الهی ایشان از منظر قرآن به قلم طاهره زارعی به چاپ رسیده است.

دبیر تحریریه این نشریه ادامه داد: از دیگر مقالات این شماره موضوعات؛ بررسی موانع حضور قلب در عبادات از دیدگاه قرآن و حدیث به قلم زهرا محمودی هل آبادی، مصادیق و وظایف خواص از منظر قرآن به قلم مریم مرادقلی، حدود معاشرت زن و مرد در جامعه از منظر قرآن به قلم مریم چگینی می باشد.

افشار یادآوری کرد: علاقمندان و پژوهشگران می توانند برای مشاهده اولین شماره این نشریه علمی تخصصی به وبلاگ https://andishvaran.kowsarblog.ir/   مراجعه کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از اساتید، محققان و دانش پژوهان حوزه و دانشگاه و موسسات و مراکز وابسته درخواست می شود با ارسال مقالات در موضوعات قرآنی، مسوولین نشریه را در تحقق اهداف دوفصلنامه انوار وحی یاری نمایند.

لازم به ذکر است جهت ارائه مقاله با شماره 02636551090 معاونت پژوهش حوزه علمیه کوثر تماس گیرند و همچنین می توانند مقالات خود را به آدرس الکترونیکی 1morsalat@gmail.com    ارسال نمایند.