کد مطلب: 91787

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز مطرح کرد؛

فعالیت های مجازی پژوهشی طلاب خواهر استان البرز در ایام کورنا

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶:۵۰

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز از چگونگی فعالیت های پژوهشی طلاب در ایام شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج،  خانم نجم الديني اظهار داشت: پژوهش برای حوزه یک امر ضروری بوده و بی توجهی به آن تبعات منفی به دنبال دارد بنابرین پس از شیوع ویروس کرونا واحدهای پژوهش مدارس علمیه خواهران البرز اقدام به انجام فعالیت های پژوهشی به صورت مجازی کرد.

وی تصريح كرد: پس از تعطيلي مراكز و مدراس علميه علي رغم شرايط اضطراي به وجود آمده و كاهش فعاليت هاي اداري، همكاران حوزه معاونت پژوهشي در مدارس و استان با قبول مسئوليت به صورت شيفتي و مجازي به كليه امور جاري اين حوزه پرداختند و اکثر مدارس این تهدید را به فرصت تبدیل کردند؛ به حول و قوه الهي و با گزارش هاي تصویری و مستندات ارائه شده از مدارس استان، از اسفند 98 تاكنون 34 كارگاه پژوهشي به صورت مجازي اعم از مقاله نويسي طرح نامه نويسي ، فيش نويسي، منبع شناسي، چكيده نويسي و غیره در 15 حوزه علميه استان برای استفاده طلاب خواهر برگزار شده است.

وی افزود: حدود 8 نشست علمي پژوهشي، چندين جلسه ژورنال كلاب و حدود 8سيرمطالعاتي و مسابقه كتابخواني و نمایشگاه مجازی کتاب نيز توسط معاونت های پژوهشی مدارس در فضای مجازی انجام شد.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز در ادامه تصریح کرد: از اسفند 98تاكنون 50 موضوع مقالات پاياني در كارگروه مقالات پاياني مدارس تصويب شده و علاوه برآن اخبار و اطلاعات مربوط به فراخوان های رشد، علامه حلي و همايش ها و كنفرانس هاي متعدد كشوري و همچنين تسهيلات و امكانات مختلف پايگاههاي پژوهشي و كتابخانه هاي الكترونيكي جهت مساعدت به طلاب در كانال و گروه‌هاي مدارس بارگذاري شده است.

خانم نجم الدینی در خصوص انجام فعالیت های پژوهشی در استان افزود: در این بازه زمانی از کادر و اساتید وکارگروه مدارس خواسته شد عناوین پژوهشی و کاربردی پیشنهادی جهت انجام در فراخوان پژوهش گروهی رشد را به استان ارائه دهند که حدود 400ئعنوان در بخش های ویژه فراخوان تجمیع گردید که در دست بررسی است، همچنین 4 جلسه كارگروه پايان نامه و 4 جلسه شوراي علمي علمي –پژوهشي از ابتداي اسفند به صورت مجازي توسط استان برگزار شده است و تمهيدات لازم جهت برگزاري دوره هاي متعدد در تابستان 98 نيز اتخاذ شده است.

وي با تقدير از مديران و معاونان پژوهشي مدارس و همچنين اساتيدپژوهشي مدارس و استان خاطر نشان کرد: پژوهش تعطيل بردار نيست و هر هزينه اي براي پژوهش عين سرمايه گذاري است در پایان لازم است از ساير افرادي كه زمينه تداوم فعاليت هاي پژوهشي را ايجاد  و همچنين از طلاب متعهد و پژوهشگر تشکر کنم.