کد مطلب: 91197

مدیر مدرسه:

ویژه نامه نشریه علمی دانش سلامت و دین با موضوع کرونا در مدرسه و موسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه کرج منتشر شد

چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵:۳۲

مدرسه و موسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه کرج از انتشار ویژه نامه نشریه علمی دانش سلامت و دین با موضوع کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم عبدلی با بیان اینکه مدرسه و موسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه با توجه به شرایط بوجود آمده در اثر بیماری کووید -19 ، فعالیت پژوهشی با عنوان «ویژه نامه کرونا» را تهیه کردند، بیان کرد: این ویژه نامه به برخی ابهامات و اشکالات مطرح شده در روزهای اخیر پرداخته است.

وی افزود: در پاسخ به شبهات مطرح شده در رابطه با ناسازگاری بین علم و دین، به احادیثی در رابطه با بهداشت و سلامت اشاره شده است.

وی تصریح کرد: همچنین به جهت توجه دادن به اینکه کرونا و سایر بلایا شر مطلق نبوده و در عین حال که ظاهر آن تلخ و رنج آور است ولی خیرات زیادی با خود به همراه دارد و از جمله آنها همدلی‌هایی است که در ذیل این بحران خلق شد و در این نشریه گزارشی از این همدلی آمده است.

مدرسه و موسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه کرج گفت: از بعد فقهی، به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان، به دلایل فقهی و احکام روزه داری در ایام کرونا پرداخته شد.

وی اضافه کرد: همچنین بحث های اخلاقی در ارتباط با این بیماری در این ویژه نامه مورد توجه قرار گرفته است.

خانم عبدلی در پایان خاطر نشان کرد: این ویژه نامه به برخی شبهات، در حوزه کلام در مورد تفکرات التقاطی درباره‌ی باور به خدا که از طرف دکتر سروش مطرح شده بود با توجه به نظر حجت الاسلام جبرئیلی -عضو هیأت علمی گروه کلام پژوهشگاه-پاسخ داده شد.