کد مطلب: 8615

کتابچه«نقش حضرت زهرای مرضیه(س) در روابط اجتماعی» تهیه و توزیع شد.

کتابچه«نقش حضرت زهرای مرضیه(س) در روابط اجتماعی» تهیه و توزیع شد.

دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۸:۲۸

به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه بقیع: کتابچه«نقش حضرت زهرای مرضیه(س) در روابط اجتماعی» به مناسبت ایام فاطمیه از سوی گروه فرهنگی در میان عزاداران ایام سوگواری حضرت زهرا(سلام الله علیها) توزیع گردید.
به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه بقیع: کتابچه«نقش حضرت زهرای مرضیه(سلام الله علیها) در روابط اجتماعی» به مناسبت ایام فاطمیه از سوی گروه فرهنگی 23/1/1392 در میان عزاداران ایام سوگواری حضرت زهرا(سلام الله علیها) توزیع گردید.
این کتابچه با سوگنامه علوی آغاز شده و در ادامه به موضوع حضرت زهرای مرضیه(سلام الله علیها) و روابط اجتماعی پرداخته است که در این سرفصل به ریز موضوعاتی چون اهتمام به امور مسلمین، آموزش و تعلیم مردم و تعلیم نماز و دعا به مردم اشاره شده است. در فصل دیگر می خوانیم، خانواده اساس اجتماع با محوریت موضوعاتی چون همسرداری، تربیت فرزندان، برتری الگوی پرورش و در آخر بندگی در متن اجتماع.
درباره برتری الگوی پرورش در این کتابچه می خوانیم: با کمی دقت در برخورد عاطفی و منطقی حضرت زهرا(سلام الله علیها) در می یابیم که آن بانوی بزرگوار، در ساختن روح و شخصیت فرزندان گرامی اش از ابزاری بسیار ظریف و دقیق استفاده کرده است، که بسیاری از آنها در حال حاضر، میان روانشناسان تربیتی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و خبرگان این فن به نتایج مثبت آن ایمان آورده اند. این توفیق بی نظیر در تربیت کودکان، ناشی از شناخت عمیق و صحیحی است که اسلام در مورد انسان، ارائه داده است.
هدف از تهیه و توزیع این کتابچه ارتقاء فرهنگ فاطمی در سطح شهر بیان شده است.

    اخبار مرتبط