کد مطلب: 84968

حجت‌الاسلام عالی مطرح کرد؛

لزوم استفاده از ظرفیت حوزه علمیه خواهران برای تبلیغ دین در جامعه

یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶:۵۹

حجت‌الاسلام عالی با بیان اینکه امروز نگاه کلان به حوزه علمیه خواهران خوب است اظهار داشت : از ظرفیت حوزه علمیه خواهران برای تبلیغ دین در جامعه اسلامیاستفاده شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج ، حجت‌الاسلام مسعود عالی استاد حوزه علمیه در همایش معصومه ، تفسیر معصومیت که در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) استان البرز برگزار شد ، اظهار داشت : حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه خواهران یک ضرورت است و باید به یک گفتمان حاکم در جامعه تبدیل و زمینه بهره‌مندی از حوزه‌ها ایجاد شود.

وی با بیان اینکه امروز نگاه کلان به حوزه علمیه خواهران خوب است اظهار داشت : از ظرفیت حوزه علمیه خواهران برای تبلیغ دین در جامعه اسلامیاستفاده شود.

حجت الاسلام عالی با اشاره به اغتشاشات اخیر جامعه گفت : به قول امیرالمومنین "یدالله مع الجماعه" آن چیزی که شیاطین و دشمنان  نظام وانقلاب را به وحشت می­اندازد پیوند و وحدت مسلمانان است.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: باید از ظرفیت خواهران طلبه استفاده کرد و آنها باید در کنار امر خانه‌داری به کار تربیت و تبلیغ پرداخته و نقش اساسی ایفا کنند چرا که اگر افراد آموزش دیده در مدارس حضور یابند می‌توانند خلاها را پرکنند.

وی در پایان ضمن تاکید بر بصیرت افزایی خاطر نشان کرد :کسی که با نماینده امام زمان نباشد در زمان ظهور با امام زمان هم نخواهد بود.

سرکار خانم انصاری مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) استان البرز نیز در این همایش با اشاره به ارزش شیعه در یاریگری امام زمان (عج) و کادر سازی فرهنگی گفت : امروز طلاب باید بدانند بارها شنیده ایم امام صادق(ع) 4000 شاگرد داشتند اما سرباز پا در رکابی جهت یاری امام نبود.

وی در ادامه  افزود : حرکت حضرت معصومه (س) برای دیدار برادرش حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام با هدف یاری امام زمانش صورت گرفت.

لازم به ذکر است در این همایش حاضرین با پرچم متبرک حرم امام هشتم و گنبد حضرت ابالفضل (ع)  توسط خادمیاران آستان قدس رضوی بدرقه شدند.