کد مطلب: 8466

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب«س»در مدرسه علمیه شهید مطهری(ره)

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب«س»در مدرسه علمیه شهید مطهری(ره)

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۶:۵۹

به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه مطهری: روز چهارشنبه 23 اسفند سال 91 مراسمي به مناسبت فرخنده ميلاد حضرت زينب سلام الله عليها در مدرسه ي علميه ي شهيد مطهري برگزار شد.
برگزاري مراسمي با حضور طلاب به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت زينب سلام الله عليهادر مدرسه ي علميه شهيد مطهري(ره)
به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه مطهری: روز چهارشنبه 23 اسفند سال 91 مراسمي به مناسبت فرخنده ميلاد حضرت زينب سلام الله عليهابا مولودي خواني سركار خانم عظيمي پور، از فارغ التحصيلان حوزه و مبلغ، سخنراني سركار خانم موسوي، استاد برجسته حوزه، در مدرسه ي علميه ي شهيد مطهري برگزار شد.
 
 
در اين جلسه، بعد از مولودي خواني خانم عظيمي پور، سركار خانم موسوي، ضمن بزرگداشت مقام حضرت زينب سلام الله عليهااظهار داشت: ايشان متعلق به زمان خود نبوده و اگر ما امروز نتوانيم بهره ي لازم و كافي را از ايشان ببريم، از بي لياقتي خودمان بوده است.
خانم موسوي در بخش ديگري از سخنان خويش ضمن بحث از خبائث اخلاقي، راه زدودن اين رذايل را استغفار دانست و طلاب را تشويق كرد تا در آستانه ي سال جديد، حداقل به مدت 40 روز به صورت دسته جمعي استغفار كنند. ايشان استغفار را منحصر به افراد مؤمن  ندانسته اند و آن را به افرادي كه كسي برايشان دعا نمي كند نيز تعميم دادند. خانم موسوي در توضيح بيشتر پيرامون استغفار گفتند كه استغفار از كارهاي نيك نيز، كه نتيجه ي آن عجب و ريا بوده، لازم است و فقط منحصر به گناهان نمي شود.
استاد برجسته ي حوزه ي شهيد مطهري، در ادامه براي استغفار، دو نتيجه ي مهم ذكر كردند: گشايش باب بركت و استجابت دعا. ايشان براي توضيح بركت با اشاره به هزار ركعت نماز امام عليعليه السلام  در يك شب، آن را نشان بركت وقت ايشان دانستند و استغفار را خانه تكاني دل معرفي كردند.
خانم موسوي در پايان سخنان خويش با تأكيد بر فعاليت فراگير و مستمر شيطان در تعطيلات نوروز و انتخابات سال آينده و متعاقب آن فتنه هاي پيش رو،  پيشنهاد كرد تا مراقب حيله گري هاي شيطان بوده و با استغفار و دعا او را از خود دور كنيم.