کد مطلب: 83519

مدیر مذرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) مطرح کرد؛

حوزه و دانشگاه در معرفی موضوع مهدویت تلاش کنند

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۰:۲۹

مدیر مذرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) مهرشهر مهدویت را از موضوعات مهم اعتقادی مسلمانان دانست و تأکید کرد: حوزه و دانشگاه در معرفی و اهمیت این موضوع بیشتر تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج ، سرکار خانم انصاری مدیرعلمیه فاطمه الزهرا (س) مهرشهر به مناسبت هفته وحدت با اشاره به حدیث نبی مکرم اسلام « ید الله مع الجماعه» گفت :  در حقیقت هنر انسانها در این است  که علی رغم وجود اختلاف سلیقه قدرت تعامل و روحیه هم افزایی را تقویت کنند .

وی گفت :  ما در زمانی به سر می بریم که دنیای امروز قائل به آمدن منجی است و  نقش حوزویان و بویژه طلاب خواهر در مقدمه سازی برای ظهور حائز اهمیت است. به همین منظور  باید هفته وحدت را فراتر  از بعد سیاسی آن مبنی بر وحدت شیعه و سنی  ،  همدلی ارگانها و اقشار  مختلف جامعه دانست .

سرکار خانم انصاری افزود : یکی از عناصر مهم وحدت به قول مقام معظم رهبری حفظه الله کار تشکیلاتی و به عبارتی کار گروهی است و این امر میسر نیست مگر اینکه تشکلات فرهنگی ، پژوهشی  اعم از حوزه و دانشگاه یکدل و یکرنگ با تحمل ضعف ها و تقویت نقاط قوت  گام های موثری در جهت تحقق بخشیدن به تمدن نوین اسلامی در جهان برداشت .

این استاد حوزه نشناختن امام را مترادف با گمراهی دانست و ابراز امیدواری کرد که حوزه و دانشگاه در معرفی و اهمیت بحث مهدویت به‌عنوان مهم‌ترین موضوع اعتقادی ما و تبیین نقش ولایت فقیه در دوران غیبت کبری بیشتر نقش ایفا کنند.

مدیرعلمیه فاطمه الزهرا (س) مهرشهردر پایان خاطر نشان کرد : امید است با تلاش خالصانه مبلغان ، فرهنگیان و علی الخصوص طلاب خواهر با شناسایی عناصر فرهنگی اهل تسنن زمینه همکاریهای موثر در جهت تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب در راستای جهانی سازی وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان را فراهم آوریم.