کد مطلب: 83457

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) مهرشهر مطرح کرد؛

نقش بانوان طلبه در تقویت بنیه‌های فرهنگی جامعه /حوزه و دانشگاه در معرفی موضوع مهدویت تلاش کنند

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴:۵۴

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) مهرشهر مهدویت را از موضوعات مهم اعتقادی مسلمانان دانست و تأکید کرد: حوزه و دانشگاه در معرفی و اهمیت این موضوع بیشتر تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج ، مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) البرز همزمان با آغاز هفته وحدت در گفتگو با خبرگزاری کوثر با اشاره به حدیث نبی مکرم اسلام « ید الله مع الجماعه» اظهار داشت : در حقیقت هنر انسانها در این است  که علی رغم وجود اختلاف سلیقه قدرت تعامل و روحیه هم افزایی را تقویت کنند .

سرکار خانم انصاری افزود :  ما در زمانی به سر می بریم که دنیای امروز قائل به آمدن منجی است و  نقش حوزویان و بویژه طلاب خواهر در مقدمه سازی برای ظهور حائز اهمیت است. به همین منظور  باید هفته وحدت را فراتر  از بعد سیاسی آن مبنی بر وحدت شیعه و سنی  ،  همدلی ارگانها و اقشار  مختلف جامعه دانست .

وی تصریح کرد :  یکی از عناصر مهم وحدت به قول مقام معظم رهبری حفظه الله کار تشکیلاتی و به عبارتی کار گروهی است و این امر میسر نیست مگر اینکه تشکلات فرهنگی ، پژوهشی  اعم از حوزه و دانشگاه یکدل و یکرنگ با تحمل ضعف ها و تقویت نقاط قوت  گام های موثری در جهت تحقق بخشیدن به تمدن نوین اسلامی در جهان برداشت .

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) گفت: اعتقاد به مهدویت ریشه در اعتقاد به نبوت و امامت دارد، معتقدیم که پیامبران الهی با درجات و مراتب مختلف توسط خداوند به پیامبری مبعوث و بار رسالت بر دوش آنها نهاده شده است و امامت نیز مانند نبوت امری انتخابی توسط بندگان خدا نیست و امام نیز به مانند نبی باید از طرف خداوند به این مقام برسد.

وی مهدویت را از موضوعات مهم اعتقادی مسلمانان دانست و تأکید کرد: حوزه و دانشگاه در معرفی و اهمیت این موضوع بیشتر تلاش کنند.

انصاری در پایان خاطر نشان کرد : امید است با تلاش خالصانه مبلغان ، فرهنگیان و علی الخصوص طلاب خواهر با شناسایی عناصر فرهنگی اهل تسنن زمینه همکاریهای موثر در جهت تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب در راستای جهانی سازی وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان را فراهم آوریم.