کد مطلب: 26334

نشست هم اندیشی فقه تخصصی نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی برگزار شد

نشست هم اندیشی فقه تخصصی نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی برگزار شد

یکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴:۰۴

نشست فقه تخصصی نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی با همکاری حوزه علمیه خواهران استان البرز و مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد.

نشست هم اندیشی فقه تخصصی نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی برگزار شد

به گزارش نرگس انصاری، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان البرز، نشست فقه تخصصی نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی با همکاری حوزه علمیه خواهران استان البرز و مجمع جهانی اهل بیت(ع) با حضور اساتید و مبلغان برگزیده حوزه علمیه خواهران البرز در محل اردوگاه نرجس خاتون جمکران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل بنی احمدی مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز در این نشست با اشاره به ضعف سیستم آموزشی در حوزه علمیه بیان داشت: سیستم آموزشی باید به گونه ای تدوین گردد که دانش آموختگان در موضوعات بدیهی و اولیه دینی نیاز به دوره های تکمیلی نداشته باشند.

وی اذعان داشت: برگزاری این دوره ها به علت خلائی  است که در سیستم آموزشی و فرهنگی و تربیتی وجود دارد.

وی افزود: طلبگی مسئولیت خطیری است که بر عهده گرفته ایم و ضروری است به موضوع خانواده که در نظام اسلامی به عنوان اصل مطرح است ورود پیدا کنیم و پس از آشنایی با ابعاد گوناگون خانواده، بایسته های خانواده نمونه و ایده آل را که اسلام معرفی نموده به جهان منعکس نماییم.

وی به آفت عدم آشنایی طلاب با ابعاد و شاخصه های خانواده در دین اشاره نمود و گفت: اگر طلاب از ابعاد و شاخص های خانواده موفق غافل باشند و تخصصی در این مقوله ورود پیدا نکنند طبیعتا خانواده ای مبتنی بر سلایق که پشتوانه ی دینی و علمی ندارد در قالب اسلام به مردم معرفی خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز تصریح کرد: ما یک کارخانه علمی تقریبا ورشکسته ایم و تولیدات ما پاسخگوی نیازهای جامعه نیست.

وی تأکید کرد لازم است سیستم آموزشی حوزه علمیه تغییر کند به گونه ای که بتوان اسلام شناس متبحر تربیت نمود و تنها یک اسلام شناس متبحر می تواند مفاهیم بلند اسلام را ارائه دهد.

وی در پایان به حاضرین وعده داد تا نشست هم اندیشی فقه تخصصی نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی با حضور بنیانگذاران این تخصص در مدیریت استان البرز برگزار گردد تا علاقمندان بیشتری بتوانند از آن بهره مند شوند.

پس از نشست اساتید و مبلغان با حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی نماینده مرجع عالیقدر تشیع آیت الله العظمی سیستانی در قم دیدار  و از موزه موسسه آل البیت(ع) بازدید کردند.