کد مطلب: 24965

زهرا سید میرزایی از پایان نامه خود دفاع کرد

زهرا سید میرزایی از پایان نامه خود دفاع کرد

سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۶:۲۰

در اين پايان نامه آيات پيرامون هر خليفه را در سه بعد اخلاقي، اجتماعي حكومتي تقسيم كرده و هركدام از ابعاد ترجيحاً از منابع خودشان بررسي و نقد شده است.

زهرا سید میرزایی از پایان نامه خود دفاع کرد

به گزارش اعظم فرهاد کیایی معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز، زهرا سید میرزایی از پایان نامه خود با عنوان نقد و بررسی دیدگاه اهل تسنن پیرامون آیات منسوب به فضلیت خلفا با حضور استاد راهنما حجت الاسلام و المسلمین محمد فلاحی قمی و استاد مشاور حجت الاسلام و المسلمین رضا باقی زاده و استاد داور حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا مصطفی پور در محل مدیریت استان دفاع کرد.

زهرا سید میرزایی درباره پایان نامه خود گفت:در اين پايان نامه آيات پيرامون هر خليفه را در سه بعد اخلاقي، اجتماعي حكومتي تقسيم كرده و هركدام از ابعاد ترجيحاً از منابع خودشان بررسي و نقد شده است.

وی افزود: با دقت در آيات منسوب به خلفاء به اين نتيجه مي رسيم كه بخشي از اين انتساب ها مستند نيست بلكه صرفا ادعاي شخص مفسر است بخشي كه منتسب  هست فضيلتي را براي آن خليفه ثابت نمي كند  بلكه منقصت است و غالب موارد با هدف فضيلت تراشي است زيرا با ساير مطالبي كه خود آنان در كتب معتبر خودشان  گفته اند سازش ندارد و تناقضاتي در بيانشان وجود دارد كه انتساب آيه را به خليفه زير سؤال مي برد.

وی اذعان داشت:در اين تحقيق از كتب تفسيري اهل تسنن استفاده شده و در نقد و بررسي هم از كتب خودشان استفاده و به آن استناد شده است هدف اين بود كه مخاطبان مسلمان از صحت و سقم انتساب آيات موجود در تفاسير اهل تسنن نسبت به خلفاء آگاهي يابند و بدون هيچ تعصبي خود به قضاوت بنشينند.