کد مطلب: 23558

مسابقات استانی جشنواره سراسری قرآن کریم برگزار گردید.

مسابقات استانی جشنواره سراسری قرآن کریم برگزار گردید.

پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۲:۴۳

قرائت و حفظ قرآن را در بین اعضای خانواده رواج دهیم چرا که آیات و شیوه صحیح زندگی در قرآن بیان شده است.

مسابقات استانی جشنواره سراسری قرآن کریم برگزار گردید.

   به گزارش نرگس انصاری ،معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان البرز: مسابقات استانی جشنواره سراسری قرآن کریم  با حضور  86 نفر از طلاب پایه های دوم ، سوم ، چهارم و پنجم مدارس علمیه  در رشته های ترجمه و مفاهیم ، تفسیر  ،  حفظ موضوعی  و قرائت پیرو طرحهای نسیم ، تبیان و اشراق  در محل مدیریت استان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز در حضور طلاب شرکت کننده در مسابقات استانی جشنواره سراسری قرآن کریم، بیان داشت: قرآن کلام نور است، اگر کلام خداوند را در رفتار و عملکرد روزانه خود نهادینه کنیم به خداوند متعال نزدیک تر می شویم.

وی ادامه داد: حاملان و حافظان قرآن کریم، مصونیت می یابند و هر چه انس ما با قرآن بیشتر باشد، تقوای انسان و بهره مندی از حکمت های الهی بیشتر خواهد شد.

وی افزود: اگر می خواهید حکمت های قرآنی بر جان ودل شما بنشیند، باید باطن خود را مهذب نمایید.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز تصریح کرد:تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) به منزله دو بال برای پرواز برای صعود به قله های رفتارهای مبتنی بر عقل سلیم و معنویت است.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره بهانه است برای رسیدن طلاب به مفاهیم بلند قرآنی و اهل بیت(ع) و حضور هرکس در محافل قرآنی توفیقی از سوی خداوند است.

وی در پایان گفت: قرائت و حفظ قرآن را در بین اعضای خانواده رواج دهیم چرا که آیات و شیوه صحیح زندگی در قرآن بیان شده است.