کد مطلب: 22757

تشکیل خانواده، منشاء خیر و برکات برای شخص، جامعه و کل هستی است.

تشکیل خانواده، منشاء خیر و برکات برای شخص، جامعه و کل هستی است.

یکشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۷:۴۷

انسان این موجود بینظیر عالم خلقت، که خدا با خلق او خود را احسن الخالقین نامید از دامن خانواده رشد و قرب پیدا می کند.

تشکیل خانواده، منشاء خیر و برکات برای شخص، جامعه و کل هستی است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی،امام جمعه شهرستان کرج، درهمایش جمعیت، خانواده، سبک زندگی که در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان البرز برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری همایشی با این عنوان بیان کرد: برگزاری همایش جمعیت، خانواده، سبک زندگی در حوزه علمیه خواهران فصل مغتنمی است که در این نقطه از کشور آغاز شده است.

وی بیان داشت: باور انسانها که تغییر می کند رفتار و سبک زندگی نیز تغییر می کند.مانند باور نیاز به افزایش جمعیت و رفتار در خانواده که دستخوش تغییر شده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: انسان موجودی است که وقتی خلق شد خداوند او را منون به عنوان خلیفه اللهی نمود.

انسان به تعبیر قرآن کریم موجودی است که همه از شناخت او عاجزند، موجودی است که تمام عالم مسخر اوست.

این موجود بینظیر عالم خلقت، که خدا با خلق او خود را احسن الخالقین نامید از دامن خانواده رشد و قرب پیدا می کند.

وی اذعان داشت: اصل تشکیل و تحکیم خانواده در اسلام اهمیت خاصی دارد و امر مقدسی است. همچنین منشاء خیر و برکات برای شخص، جامعه و کل هستی است.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: خانواده کلمه طیبه است و کلمه طیبه خاصیت دارد و از خود برکت و نیکی می تراود و به پیرامون خود نفوذ می کند.

وی افزود: خانواده اگر سالم باشد جامعه سالم خواهد بود، برای همین است که دشمنان قسم خورده ما بیشتر روی خانواه سرمایه گذاری می کنند و رواج بی بند و باری و فساد یعنی مرگ خانواده.

وی خاطرنشان کرد: نقشه های اساسی را برای ارکان خانواده کشیدند، که مهم ترین ارکان خانم ها و دختران هستند و اگر نوع پوشش، خوراک، آرایش و همسرداری آنها تغییر یافته برای این است که دشمن باور او را هدف قرار داده و برای تغییر این باور سرمایه گذاری نموده است.

و در پایان طلاب را به عالم به زمان بودن دعوت نمود و در تبیین آن گفت: عالم به زمان بودن یعنی بدانیم در حال حاضر وظیفه ما چیست و چه کارهایی را انجام دهیم.