کد مطلب: 22754

کاهش رشد جمعیت مساوی با ناپایداری است

کاهش رشد جمعیت مساوی با ناپایداری است

یکشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۴:۲۷

رشد کم جمعیت مساوی با ناپایداری است، ناپایداری اقتصادی، فرهنگی، عواطف و آداب و سنن که در اثر کاهش تعامل افراد خانواده به علت کاهش جمعیت در جامعه مشهود است.

کاهش رشد جمعیت مساوی با ناپایداری است

حجت الاسلام والمسلمین حصاری، معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران در اختتامیه همایش، جمیعت، خانواده و سبک زندگی که در استان البرز با حضور اساتید، پژوهشگران و طلاب در سالن اجتماعات مدیریت استان برگزار شد،با اشاره به نوپا بودن تشکیل حوزه های علمیه خواهران در کشور خاطرنشان کرد: حوزه های علمیه خواهران زیر ساخت های زیادی نیاز دارد و برنامه هایی در دست اقدام است که این زیرساخت ها اتفاق بیافتد.

وی گفت: امر پروژه تحقیقاتی سبک زندگی مهم ترین و حساس ترین موضوع ی است که باید حوزه های علمیه با درون مایه ی دینی به آن مبادرت ورزند و بحث خانواده می تواند یک کلان پروژه مبحث سبک زندگی باشد.

وی به چهار مولفه ی مورد نیاز برای تمدن سازی مشروط به همگرایی آنها اعم از جمعیت و اقتدار فرهنگی، جمعیت و نیروی کار، جمعیت و منابع مقتدر و جمعیت و سرمایه اجتماعی اشاره نمود و اذعان کرد: مادامی که این چهار عامل که رکن اصلی تمام آنها جمعیت است، نباشد حرف از تمدن سازی، حرف سنجیده ای نیست.

وی اظهار داشت: رشد کم جمعیت مساوی با ناپایداری است، ناپایداری اقتصادی، فرهنگی، عواطف و آداب و سنن که در اثر کاهش تعامل افراد خانواده به علت کاهش جمعیت در جامعه مشهود است.