کد مطلب: 22352

همایش جمعیت، سبک زندگی و خانواده در استان البرز برگزار می شود

همایش جمعیت، سبک زندگی و خانواده در استان البرز برگزار می شود

یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۸:۱۳

از بدیهیات و سیاست های ضروری وبایسته هر کشوری است که بستر سازی لازم برای پرورش نسل جوان تحصیل کرده، شجاع، امیدوار و پر نشاط و تحرک را داشته باشد که یکی از مهم ترین سرمایه های با ارزش دولت هاست.

همایش جمعیت، سبک زندگی و خانواده در استان البرز برگزار می شود

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز درباره همایش جمیعت، سبک زندگی و خانواده  که 10 دی ماه در مدیریت استان قرار است برگزار شود گفت:سیاست تحدید نسل در برهه ای از تاریخ در کشور اجرا شد و اهداف آن نیز در سال 1371 محقق شد. ولی از سال 1371 به بعد با توجه به تغییر شرایط و نیاز کشور باید سیاست دولت و مردم از شعار فرزند کمتر به تفکر افزایش جمعیت تغییر و هدایت می شد که متاسفانه مورد غفلت واقع شد.

وی تصریح کرد: گر چه در این زمینه خطا کردیم ولی امروز باید این خطا را جبران کرد.

وی اذعان داشت: از بدیهیات و سیاست های ضروری وبایسته هر کشوری است که بستر سازی لازم برای پرورش نسل جوان تحصیل کرده، شجاع، امیدوار و پر نشاط و تحرک را داشته باشد که یکی از مهم ترین سرمایه های با ارزش دولت هاست.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی خاطرنشان کرد: بر همین اساس پیرو منویات مقام معظم رهبری درباره افزایش جمعیت، سبک زندگی و خانواده در حوزه علمیه خواهران به عنوان یکی از مهم ترین متولیان هدایت جریان فکری جامعه به سوی سبک زندگی صحیح و با معنویت، قرار شد فراخوان مقاله با عنوان جمعیت، سبک زندگی و خانواده در حوزه های علمیه استان برگزار شود که با استقبال اساتید وطلاب روبرو شده است.

وی افزود: پس از بررسی مقالات در کمیته داوری، در همایش جمعیت، سبک زندگی و خانواده که با حضور تعدادی از مسئولان حوزه علمیه قم و استان که 10 دی ماه امسال در مرکز مدیریت استان برگزار خواهد شد مقالات برتر معرفی شده و از آنها تقدیر خواهد شد.

در ضمن مقرر گردید مقالات برتر در سایت حوزه علمیه خواهران استان البرز بارگذاری و در تعدادی از روزنامه های استانی به صورت سلسله مقالات منتشر شود.