کد مطلب: 21850

راحله مهاجری از پایان نامه سطح سه خود دفاع کرد

راحله مهاجری از پایان نامه سطح سه خود دفاع کرد

دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴:۳۴

به گزارش معاون حوزه علمیه خوهران استان البرز، اعظم فرهاد کیایی، راحله مهاجری از پایان نامه خود در محل مدیریت استان دفاع کرد.

راحله مهاجری از پایان نامه سطح سه خود دفاع کرد

به گزارش معاون حوزه علمیه خوهران استان البرز، اعظم فرهاد کیایی، راحله مهاجری از پایان نامه خود با عنوان شیوه های تقویت باورهای دینی کودکن و نوجوانان از دیدگاه قرآن و حدیث با حضور استاد راهنما احمد گلدار، استاد مشاور حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن برهانی فر و استاد داور حجت الاسلام والمسلمین علی زینتی در محل مدیریت استان برگزار شد.

راحله مهاجری در دفاع از پایان نامه خود گفت: یکی از مسائل بسیار مهم والدین و مربیان، تربیت صحیح کودکان و نوجوانان است و مسئله مهم در امر تربیت، تقویت باورهای دینی آنان است. زیرا اگر باورهای دینی در کودک و نوجوان تقویت شود قسمت عمده ای از تربیت انجام شده و فرزند به هدف خلقت بسیار نزدیک می شود.

 وی تصریح کرد: آیات قرآن بیانگر نقش مهم اولیا، مربیان و دوستان به عنوان الگوهای رفتاری وعملی کودک ونوجوان،در شکل گیری شخصیت آنان می باشد.

وی افزود:همچنین از بررسی آیات و روایات به این نتیجه رهنمون می شویم که به کارگیری شیوه های مناسب همچون تکریم شخصیت، تشویق، تنبیه و اصل تغافل اگر به موقع و به جا باشد، نتایج تربیتی خوبی به دنبال داشته و در تقویت باورهای دینی مؤثر است.