کد مطلب: 21460

سکینه لطفی از پایان نامه سطح سه خود دفاع کرد

سکینه لطفی از پایان نامه سطح سه خود دفاع کرد

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۳:۰۷

پایان نامه با موضوع راه کارهای افزایش امید در زندگی با تأکید بر قرآن با تلاش سکینه لطفی در مقطع سطح سه در محل مدیریت استان دفاع شد.

سکینه لطفی از پایان نامه سطح سه خود دفاع کرد

به گزارش معاون پژوهش استان البرز، اعظم فرهاد کیایی، پایان نامه با موضوع راه کارهای افزایش امید در زندگی با تأکید بر قرآن با تلاش سکینه لطفی در مقطع سطح سه با حضور استاد راهنما احمد گلدار، استاد مشاور حجت الاسلام و المسلمین رضا باقی زاده و استاد داور حجت السلام والمسلمین محمد فلاحی قمی در مدیریت استان برگزار شد.

سکینه لطفی در دفاع از پایان نامه خود گفت: حیات انسان پیچیده با مشکلات و ناکامی ها است. از این رو آشنا شدن انسانها با مبحث امید و راهکارهای افزایش امید در زندگی از منظر قرآن برای بندگان الهی نشاط آور است و پیمودن سیر بندگی را آسان و لذت بخش می سازد.

وی خاطر نشان کرد:امید به آدمی شادابی ، حیات و پویایی می بخشد.با افزایش امید در زندگی ، احساسی نیکو و پرنشاط به وی دست داده و انگیزه کار و تلاش در او ایجاد می کند و همچنین رابطه فرد با خدا مستحکم تر شده و عاملی در حرکت تکاملی انسان به سوی خدا می شود.

سکینه لطفی در ادامه اظهار داشت: یافته های تحقیق بیانگرآن است که راهکارهای معرفتی همچون نگرش مثبت و ممنوعیت یأس و ناامیدی در افزایش امید در زندگی انسان مؤثر است.

وی در پایان دفاع خود گفت: از راهکارهای رفتاری در حوزه اجتماعی می توان به انفاق ، احسان ، عفو و گذشت و سالم سازی اجتماع از طریق اجرای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد.