کد مطلب: 20426

همایش طلیعه حضور در استان البرز برگزار شد.

همایش طلیعه حضور در استان البرز برگزار شد.

یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۳:۵۰

همایش طلیعه حضور با حضور مدیران، سرپرستان، اساتید، معاونان و طلاب مدارس علمیه استان البرز در سالن اجتماعات مدیریت استان برگزار شد.

همایش طلیعه حضور در استان البرز برگزار شد.

حجت الاسلام ابوالفضل بنی احمدی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان البرز ضمن خوش آمد گویی به مدیران، معاونان، اساتید و طلاب مدارس علمیه در همایش طلیعه حضور که در سالن اجتماعات مدیریت استان برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) قرآن کریم ،خانه خدا و اهل بیت (سلام ا…علیها)را خطوط قرمز خداوند عنوان کرده و بیان داشت:برای خداوند خطوط قرمزی وجود دارد که از جمله آنها قرآن کریم است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان در ادامه با تاکید بر نور بودن قرآن خطاب به طلاب خاطرنشان کرد :حکمت و نور خداوند در قرآن است و اگر طالب این نور هستید باید بر قرائت و درک مفاهیم و تقویت اندیشه خود بر مبنای آموزه های قرآن اهتمام داشته باشید.
وی همچنین حرم و خانه خدا را دومین خط قرمز خداوند عنوان نموده و خاطر نشان کرد:کسانی که مدعی خادمی حرمین شریفین هستند وبه این حرم خیانت می کنند قطعا عناد و غرض در کارشان است چرا که مسیر را میبندند و کمک هم نمی کنند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان البرز با اشاره به آیه شریفه إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلیما عترت پیامبر(ص) را به عنوان سومین خط قرمز خداوند بیان کرد و اظهار داشت : در راستای رسیدن به توفیقات باید به این خطوط توجه نمود.
حجت الاسلام و المسلمین بنی احمدی در پایان عرایض خود قرآن و عترت را دوبال پرواز انسان به سوی سعادت و کمال برشمرده و تصریح کرد: همانطور که علم به تنهائی تاثیر ندارد طلبگی بدون توسل به عترت نیز معنا نداشته و موجبات کمال انسان را فراهم نمی کند.

در ادامه دکتر ابراهیم رضاپور استاد دانشگاه به تحلیل مباحث سیاسی روز با هدف بصیرت افزایی در طلاب پرداخت.

ابراهیم رضا پور، استاد دانشگاه دربیان  راه های نفوذ استکبار از جمله آمریکا را در منطقه گفت: دشمن تلاش می کند در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی نفوذ با هدف دگرگون کردن باورها و اندیشه ها نفوذ کند.

وی اذعان داشت: یکی از مراکز تصمیم گیری که نقش جدی برای تصمیم سازی برای کشور و جهان ایفا می کند، حوزه های علمیه است.

وی تصریح کردد: به ویژه حوزه علمیه خواهران در این عرصه نقش پررنگ تری دارد زیرا در خانواده که اساس جامعه است بانوان تأثیرگذارتر هستند.

ابراهیم رضا پور بیان داشت: آمریکا در صدد است با اختلاف افکنی و نفوذ در جریان فکری و فرهنگی جامعه  با تطمیع عناصر سیاسی،شبهه افکنی و شایعه سازی راه ورود به ایران را برای خود هموار سازد در راستای عدم تحقق نفوذ استکبار از جمله آمریکا در کشور طلاب باید برای مستحکم کردن پایه های انقلاب اسلامی و هوشیاری و ابلاغ خطر نفوذ فکری وسیاسی مستکبران در کشور تلاش نمایند.

سپس حمید محمدی رئیس شورای توسعه فرهنگی قرآنی کشور به سخنرانی پرداخت.

حمید محمدی رئیس شورای توسعه فرهنگی قرآنی کشور، هدف آرمانی حوزه های علمیه را توسعه عبودیت وبندگی خدا روی زمین عنوان کرد و افزود: خدا برای پیمودن سیر تکاملی انسان ابزاری به نام دین به انسانها داده است.

وی دو شرط موجود برای رسیدن به زندگی بهشتی را با نظر به آیات قرآن کریم، ایمان و عمل صالح عنوان کرد.

حمید محمدی: مقدمات ترویج دین را فهم دین، ابلاغ دین و اجرای دین عنوان کرد وخاطرنشان کرد برای درک هدف از خلقت و راهی جز ورود به حوزه علمیه و تحصیل علوم دینی نداریم چون مرکز اسلام شناسی و دین شناسی است، سپس طلاب باید در سه حیطه مدیریت، کارشناسی و مشاوره که حیطه اجرای دین است باید ورود پیدا کنند.

وی خطاب به طلاب با تاکید بر اینکه کلید فتح علوم ادبیات عرب و تسلط بر صرف و نحو است گفت: طلاب باید به دانش افزایی اهمیت دهند و به کتابهای درسی بسنده نکنند،  اگر چه نمره ملاک نیست اما نمره زیر ۱۸ برای طلاب توجیهی ندارد و نشانه جدی نگرفتن بحث دانشی و عمیق نبودن مطالعه است.

قائم مقام شورای انقلاب فرهنگی بر ضرورت نظم،داشتن انگیزه قوی و روشمندی طلاب تاکید نموده و خاطر نشان نمود:برای هرکاری از جمله تهذیب ،تحقیق باید از روش مناسب استفاده کرد.

در حاشیه این نشست از دو خانواده حوزوی که بیشترین فرزندان طلبه را داشتند تقدیر به عمل آمد.