کد مطلب: 20279

نشست مشترک حوزه علمیه خواهران و آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد

نشست مشترک حوزه علمیه خواهران و آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد

شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۸:۱۸

شست مشترک کمیته همکاری های حوزه علمیه خواهران و آموزش و پرورش با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین حسینی همدانی نماینده ولی فقیه برگزار شد.

نشست مشترک حوزه علمیه خواهران و آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد

نشست مشترک کمیته همکاری های حوزه علمیه خواهران و آموزش و پرورش با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و یوسف دانشور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و حجت الاسلام والمسلمین سعید اجلالی مسئول ساماندهی و نظارت، نرگس انصاری معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان البرز، در محل دفتر امام جمعه  برگزار شد.

در آغاز نشست، یوسف دانشور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و به عنوان دبیر نشست گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در راستای مصوبات جلسات گذشته ارائه کرد.

در ادامه نرگس انصاری  معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان البرز، ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده اذعان داشت: تاکنون 60 نفر از طلاب مبلغ تحت عنوان طرح امین و روشنا به آموزش و پرورش معرفی شده که از این تعداد در حال حاضر 50 نفر در مدارس به عنوان کارشناس دینی مشغول  به خدمت می باشند.

سپس نماینده ولایت فقیه حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی  ضمن تقدیر از تلاش و پیگیری اعضاء برای استفاده از ظرفیت های استان و همکاری همه جانبه تمام نهادها و سازمان ها در پیشبرد اهداف تربیتی و آموزشی تأکید کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: سال گذشته 83 مدرسه در طرح امین و روشنا فعالیت داشتند که در سال تحصیلی آینده باید گسترش پیدا کند و این طرح ها دانش آموزان بیشتری را تحت پوشش قرار دهند.

وی افزود: باید ارزیابی کنیم که وضعیت فرهنگی، مذهبی دانش آموزان چگونه بوده است و آمار و سطح ارتقاء آن مشخص شود که در چه وضعیتی بوده و در حال حاضر به چه سطحی رسیده ایم.

امام جمعه کرج  به اعضاء کمیته همکاری توصیه و تأکید کردند که باید در کار چشم اندازی را تعریف کنیم و با نظم و برنامه به سمت هدف مورد نظر حرکت کنیم.