کد مطلب: 19280

دومین همایش ضیوف الرحمن در استان البرز برگزار شد

دومین همایش ضیوف الرحمن در استان البرز برگزار شد

سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۷:۱۱

دومین همایش ضیوف الرحمن ویژه خانواده های حوزوی با حضور مسئولان حوزه علمیه خواهران و مدیران مدارس علمیه، معاونان و خانواده هایشان، برگزار گردید.
دومین همایش ضیوف الرحمن در استان البرز برگزار شد
دومین همایش ضیوف الرحمن ویژه خانواده های حوزوی با حضور مسئولان حوزه علمیه خواهران و مدیران مدارس علمیه، معاونان و خانواده هایشان، در محل مدیریت استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی: پس از قرائت قرآن، سید صادق عبادی در رثای اهل بیت علیهم السلام به مدیحه سرایی پرداخت و سپس حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی برای تبیین هدف برگزاری همایش ضیوف الرحمن بیان داشت: در جهت قدردانی از زحمات کارمندان حوزه علمیه خواهران و مدیران مدارس علمیه و ایجاد همدلی بیشتر میان مسئولان حوزه علمیه خواهران و خانواده های کارمندان حوزه علمیه و عرض تشکر از خانواده های همکاران،  هر ساله همایش ضیوف الرحمن برگزار می شود .
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز با اشاره به فعالیت های فوق برنامه استان در حیطه ی آموزش، پژوهش وفرهنگی –تربیتی اذعان داشت: بستر سازی لازم برای حضور طلاب خواهر استان البرز در آموزش و پرورش، بنیاد مهدویت، اوقاف، در صدا و سیما به عنوان کارشناس مذهبی انجام شده است و بازار کار مهیاست.
وی با تاکید بر ایجاد نوآوری در حوزه علمیه خواهران به رونمایی از شبکه اجتماعی هدهد ویژه اساتید و طلاب با هدف ایجاد فضایی برای مباحثه و رفع اشکال در دنیای مجازی اشاره نمود.
ایشان افزود: برای ورود به این شبکه اجتماعی کاربران با درج کد طلبگی و رمز کاربری می توانند به صفحات عمومی دسترسی داشته و شبهات  و سوال های خود را از اساتید مربوطه سوال کنند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسینی نوری در موضوع قرب الهی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: انسان برای اینکه راه صحیح را بداند وبشناسد در مرحله اول باید بداند که برای چه هدفی اینجا است و قرار است به کجا برسد و اصلا  این جسم مادی تا کجا می تواند ما را بکشاند.
وی افزود: با توجه به آیات قرآن در سوره هود، نهایت جایی که جسم مادی می تواند انسان را برساند رحمت خاصه است. رحمت خاصه تعابیر مختلفی دارد که یکی از آنها قرب الهی است.
وی تصریح کرد: یکی از عوامل رسیدن به قرب الهی راضی بودن به رضای پروردگار متعال است.
سپس از شبکه اجتماعی هدهد رونمایی شد .
در پایان پس از برگزاری نماز جماعت مدعوین بر سر سفره افطار حاضر شدند.