کد مطلب: 18274

نشست فصلی اساتید در استان البرز برگزار شد

نشست فصلی اساتید در استان البرز برگزار شد

سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۲:۱۲

هدف غایی در آموزش طلاب چیزی جز تربیت طلبه فاضله و عالمه که بتواند وضعیت فرهنگی و اندیشه جامعه اطراف خود را به سوی مفاهیم دینی رهبری کند، نیست
نشست فصلی اساتید در استان البرز برگزار شد
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز در نشست فصلی که با حضور معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران و هیئت همراه و مدیران و اساتید در سالن همایش مدرسه علمیه شهید مطهری برگزار شد، ضمن عرض خیر مقدم به مسئولان و اساتید حاضر، بیان داشت: هدف غایی در آموزش طلاب چیزی جز تربیت طلبه فاضله و عالمه که بتواند وضعیت فرهنگی و اندیشه جامعه اطراف خود را به سوی مفاهیم دینی رهبری کند، نیست.
وی افزود: عوامل تاثیر گذار در تعلیم طلبه چندین مولفه است که مهم ترین آن استاد است، حوزه علمیه نیاز به مربیان متخلق به اخلاقی دارد که بتوانند طلاب مهذبی را تربیت نمایند که مستلزم نگاه و نگرش الهی اساتید به مقوله تدریس است چون استاد با عمل خود می تواند رفتار و کردارنیک  را در طلبه تثبیت نماید.
ایشان خاطرنشان کرد:  اساتید استان البرز به نوبه خود پیشنهاد ، سوال و نقدهایی پیرامون آموزش دارند که کارشناسی شده است و در این نشست می توان به آن پرداخت.
وی تصریح کرد: آسیب شناسی که در کمیسیون ها توسط اساتید بررسی شده، درد مشترک میان اساتید و مجموعه معاونت آموزش مرکز قم است اما نیاز است برخی مباحث شفاف توسط مسئولان ذیربط و حاضر در جلسه تبیین شود.
 سپس مریم داج، معاون آموزش مدرسه علمیه زینبیه، نتایج نهایی بررسی های صورت گرفته در کمیسیون امور طلاب در موضوع اخلاق کاربردی به سمع و نظر مخاطبان رساند.