کد مطلب: 17686

برگزاری همایش اخلاق در مدرسه علمیه کوثر

برگزاری همایش اخلاق در مدرسه علمیه کوثر

پنجشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶:۳۹

به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه کوثر همایش اخلاق با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا شریعت برگزار گردید.
برگزاری همایش اخلاق در مدرسه علمیه کوثر استان البرز
حجت الاسلام و المسلمین شریعت:احسن الی  من عصاکقانون تبلیغ است.
به گزارش رابطه خبری:صبح امروز حجت الاسلام و المسلمی شریعت از استاید حوزه علمیه قم در جمع طلاب حوزه علمیه کوثر با تاکید بر انس هرچه بیشتر طلاب با قران کریم خاطر نشان نمود:می بایست ابتدا وجود خود را  با قران نورانی کرده و بعد نوربخشی کنیم.
وی در ادامه با اشاره به فرموده امام صادق (ع):مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛
هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد، افزود:اگر محور کلاممان را خدا قرار دادیم آنگاه است که چون از دل برآمده بر دل نیز خواهد نشست.
حجت الاسلام و المسلمین شریعت با تصریح بر اینکه احتکار علم حرام است خاطر نشان نمود:حرکت عملی خود تبلیغ است و لذا باید ابتدا از خود و خانواده و اقواممان شروع نموده وقول لین را ابزار کار خود قرار دهیم.
این استاد حوزه علمیه  همچنین احسن الی  من عصاک را قانون تبلیغ برشمرده و ادامه داد: ما باید با دلسوزی دیگران را جذب کنیم و در مقابل رفتارهای بد و طعنه ها و کنایه ها پایداری داشته باشیم .
وی درپایان طلاب جوان را به تسریع در ازدواج و بر پرهیز از سخت گیریهای بی مورد توجه داده و ادامه داد:امر ازدواج می بایست رونق یابد چرا که ازدواج مایه ازدواج و آرامش است.
 
 .