کد مطلب: 16774

نشست مربیان حفظ قرآن کریم در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار گردید

نشست مربیان حفظ قرآن کریم در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار گردید

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۶:۲۴

برنامه ریزی برای درس قرآن در ساعت های فوق برنامه از نشانه های مظلومیت قرآن در مدارس علمیه است
نشست مربیان حفظ قرآن کریم در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی: نشست مربیان حفظ قرآن کریم  با حضور اساتید، حجت الاسلام والمسلمین سعید اجلالی مسئول ساماندهی و نظارت و مهدی جعفری نماینده اداره اوقاف کرج در محل مدیریت استان برگزار گردید.
در آغاز نشست اساتید گزارشی اجمالی از وضعیت کلاس های حفظ در مدارس علمیه خواهران ارائه دادند و به بیان مشکلات و موانع در این مسیر پرداختند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سعید اجلالی گفت: در مدارس علمیه آن گونه که باید به درس قرآن اهمیت داده نمی شود و ما طلاب نسبت به دو امانتی که رسول خدا(ص) در میان امت خود به امانت گذاشت، به ویژه نسبت به قرآن کریم جفا کردیم.
مسئول ساماندهی و نظارت حوزه علمیه خواهران استان البرز افزود: برنامه ریزی برای درس قرآن در ساعت های فوق برنامه از نشانه های مظلومیت قرآن در مدارس علمیه است در حالیکه باید جزء دروس اصلی حوزه باشد.
وی به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره نمود و گفت: زمانیکه فتنه و پریشانی به شما رو می آورد به قرآن رجوع کنید و قرآن شافعی است که شفاعت آن نسبت به قاریان و حافظان تضمین شده است.
ایشان تصریح کرد: علت عدم استقبال از کلاس های قرآن باید بررسی و آسیب شناسی شود.
در ادامه مهدی جعفری نماینده اداره اوقاف کرج درباره تربیت حافظ، زمان آزمون حافظان قرآن کریم در اوقاف در سال جاری توضیحاتی را بیان کرد.
وی در پایان به سوالهای اساتید در زمینه همکاری حوزه علمیه با اداره اوقاف در خصوص تربیت حافظان قرآن کریم پاسخ گفت.