کد مطلب: 16176

نشست آسیب شناسی اخلاق در حوزه در استان البرز برگزار شد

نشست آسیب شناسی اخلاق در حوزه در استان البرز برگزار شد

چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۲:۰۳

نشست اساتید با محوریت آسیب شناسی اخلاق در حوزه در استان البرز برگزار گردید
نشست اساتید با محوریت آسیب شناسی اخلاق در حوزه در استان البرز برگزار گردید
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله انصاری، مدیر گروه درس اخلاق در استان  در این نشست که با حضور مدیران و اساتید در محل مدیریت استان برگزار گردید با اشاره به سیره پیامبر اکرم(ص) بیان داشت: رسول خدا(س) یک دعای روزانه و یک دعای ماهانه داشتند، دعای روزانه پیامبر خدا(ص) «اللهم انی اسئلک خیر هذا الیوم و نوره و هداه و برکه» و دعای آن حضرت در آغاز هر ماه «اللهم بارک لنا فی شهرنا...» بود .
ایشان در تفسیر دعاهای رسول خدا(ص) تصریح کرد: این دعاها حاکی از آن است که هر روز و هرماه یک برکات و خیرهای مخصوص به خود دارد که اگر انسان قابلیت داشته باشد می تواند از آنها بهره مند شود.
وی افزود: مجموع معارف دل را به سه بخش تقسیم می کنند: عقاید و فقه و اخلاق، بخش سوم بسیار مهم است و  هدف از نشست آسیب شناسی اخلاق در حوزه برجسته نمودن مولفه اخلاق در حوزه ها می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله انصاری در اشکالات وارد بر منابع آموزشی با محوریت اخلاق در حوزه اذعان داشت: کتاب اخلاق باید از حیث نیاز مخاطب، سن مخاطب و آمادگی روحی و روانی مخاطب تنظیم شده باشد.
کتاب اخلاقی که هم اکنون در مدارس علمیه خواهران تدریس می شود نود درصد محتوای آن مورد نیاز آقایان است و ده درصد آن نیاز مشترک زن و مرد است و با سن و نیازهای روحی و فطری طلاب خواهر همخوانی ندارد در نتیجه تأثیر گذار هم نخواهد بود.
وی مدیران و اساتید را مخاطب قرار داد و تصریح نمود: جوانان را با عملکرد و اخلاق صحیح به سوی خوبیها دعوت نماییم چون مورد نیاز طلاب جوان اخلاق عملی است.