کد مطلب: 16174

نشست اساتید مدارس علمیه خواهران استان البرز برگزار شد

نشست اساتید مدارس علمیه خواهران استان البرز برگزار شد

چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۲:۰۹

نشست اساتید مدارس علمیه استان البرز با محوریت آسیب شناسی اخلاق در حوزه و آموزش پژوهش محور در استان البرز برگزار گردید.
نشست اساتید مدارس علمیه استان البرز با محوریت آسیب شناسی اخلاق در حوزه و آموزش پژوهش محور در استان البرز برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز دراین نشست که در محل سالن همایش مدیریت استان با حضور مدیران و اساتید استان  برگزار شد، با بیان گزارشی اجمالی از اجلاسیه موسسین و مدیران سراسر کشور در قم، اعلام داشت: در حال حاضر بالغ بر 400 مدرسه علمیه در کشور در حال فعالیت است 70000 طلبه در حال تحصیل و 60000 دانش آموخته را به خود اختصاص داده اند. برای این ظرفیت عظیم که مسئولیت صیانت از دین و ارزشهای انسانی را در جامعه بر عهده دارند باید برنامه ریزی شود.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی در مقام تبیین اهمیت جایگاه حوزه های علمیه خواهران به نقل از آیت الله مکارم شیرازی گفت: امروزه سردمداران کفر، دنیا را به فساد و تباهی می کشانند و از مهمترین موضوع که اندیشه و سبک زندگی زنان جامعه است، کار را آغاز نموده اند با توجه به این امر اهمیت کار حوزه در معرفی جایگاه اصیل زن در متن زندگی فردی و خانواده و اجتماع بیش از پیش آشکار می گردد.
وی به چالش کشیدن محتوای آزادی از سوی سردمداران سکولار و تغییر تفکر اجتماعی نسبت به واژه آزادی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در سایه تغییر مفهوم آزادی به دست هجمه فرهنگی در عصر حاضر عادی سازی گناه و تضعیف اعتقادات اتفاق خواهد افتاد، باید دستگاهی باشد تا پاسخگوی شبهات و سوالات اقشار مختلف جامعه دراین موضوعات باشد که حوزه علمیه نقش موثری دراین زمینه می تواند داشته باشد.
ایشان از مدیران و اساتید به عنوان خادمان عقول جامعه یاد کرد و تصریح نمود: در طول پنج سال تحصیلی که طلاب در مدارس علمیه به علم آموزی می پردازند فرصت مطلوبی است که اساتید با برنامه ای منسجم بتوانند در حوزه های علمیه انسان سازی داشته باشند و بالاترین تاثیر را بر اخلاق و منش طلبه استاد می گذارد.
در ادامه نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین گلکار از موسسه مطالعات راهبردی علوم معارف اسلامی به معرفی و تبیین مولفه های آموزش پژوهش محور پرداخت.
 حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین گلکار گفت: نگاه سیستمی به دین دستورات دین را دستورهای استراتژیک  و برنامه ریز زندگی می داند و در صدد فعال کردن برنامه های دین در زندگی مردم است.
وی افزود: خیلی از مباحثی که از دین استخراج می شود و به مخاطبین ارائه می گردد دچار آفت هایی می شود .
 
ایشان تصریح کرد: با برنامه های عملیاتی در زندگی، یک آموزه اخلاقی صرف به یک آموزه زندگی که در موفقیت فرد در دنیا تاثیر به سزایی دارد تبدیل می گردد و مخاطب پس از احساس نیاز و برای رسیدن به زندگی موفق این آموزه ها را در زندگی به کار خواهد برد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین گلکار مولفه های نگاه سیستمی را تبیین نمود.