کد مطلب: 15988

مسئولان حوزه علمیه خواهران استان عملکرد چند ماه اخیرخود را به نماینده ولی فقیه در استان البرز گزارش دادند.

مسئولان حوزه علمیه خواهران استان عملکرد چند ماه اخیرخود را به نماینده ولی فقیه در استان البرز گزارش دادند.

پنجشنبه ۲۵ دى ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۵:۲۱

مدیر حوزه علمیه خواهران به همراه دیگر معاون ها جهت دیدار و ارائه گزارش عملکرد حوزه در نه ماه گذشته بانماینده ولی فقیه در استان البرز در محل دفتر امام جمعه حضور یافتند.
مسئولان حوزه علمیه خواهران استان عملکرد چند ماه اخیرخود را به نماینده ولی فقیه در استان البرز گزارش دادند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران به همراه دیگر معاون های مدیریت استان جهت دیدار و ارائه گزارش عملکرد حوزه علمیه خواهران استان در نه ماه گذشته با حجت السلام والمسلمین محمد مهدی حسینی همدانی،نماینده ولی فقیه در استان البرز در محل دفتر امام جمعه حضور یافتند.
در این دیدار نخست مسئولان حوزه علمیه به بیان گزارشی اجمالی از عملکرد مدیریت استان در چند ماهی که گذشت پرداختند و سپس حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به جایگاه والای رسول خدا(ص) بیان داشت: رسول اکرم(ص) الگوی تمامی انسان هاست، ما سعی می کنیم همانگونه که الگو می گیریم آن الگو را اشاعه دهیم.
امام جمعه شهرستان کرج ادامه داد: البته شخصیت رسول خدا شخصیتی است که قابل فهم و قابل درک برای بشر نیست. هرچه انسان تلاش کند که رسول خدا را درک کند برایش مقدور نیست. مگربه اندازه ای که خداوند متعال در قرآن جایگاه او را تعریف نموده است و به همان مقدار که از قرآن بهره می برد متوجه می شود.
وی خاطرنشان کرد: بهره هرکس از قرآن به اندازه طهارت روحش و طهارت نفس است. هرچه انسان طاهر شد طهارت بیشتری پیدا کرد، بهره مندی او از آیات کریمه قرآن بیشتر می شود و وقتی در قرآن او را دارای ویژ گی های منحصر به فردی می بیند که در هیچ پیغمبری نیست. البته در قرآن فرمود: «تلک الرسل فضلنا بعضهم علی بعض» که بعضی از انبیاء و رسل را بر بعضی ها فضیلت دادیم به ترتیب آنها که آمدند نسبت به قبلی برتر بودند و فضیلت داشتند. قطعا رسول خدا(ص) که خاتم انبیاء هست افضلیت دارد.
وی ادامه داد: در اصطلاح، افضلیت ایشان در اینجا افعل التعیین است یعنی قطعا بالاترین شخصیت عالم وجود است. آن موقعی که خداوند او را خلق کرد اولین مخلوق عالم رسول خدا(ص) بود چون کنه خدا باید واسطه داشته باشد تا موجودات موجود شوند. آن واسطه اولین رسول مکرم خدا(ص) بود. اول او خلق شد. به واسطه گری او بقیه موجودات عالم خلق شدند. هیچ موجودی از موجودات عالم قابلیت این را ندارند که مستقیما به اراده الهی مخلوق شود، حتما باید از طریق رسول خدا(ص) خلق شود. این جایگاه ویژه و منحصر به فرد نبی مکرم اسلام(ص) است. لذا اولین صدر و اولین موجودی که خدا خلق کرد وجود مقدس رسول خدا(ص) بود بعد بقیه موجودات را خلق کرد. بقیه موجودات با آن کثراتی که دارند همه از منشأ نشأت گرفتنشان رسول خدا(ص) است.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی حسینی همدانی افزود: جایگاهی که رسول خدا دارد جایگاه عجیبی است  در آیات که می خوانیم وقتی خداوند متعال می خواهد از رسولانش نام ببرد آنها را بندگان خدا می داند ولی همیشه آنها را به کثرت نام می برد .(واذکر عبدنا یعقوب...) واژه عبدنا استعمال شده ست. اما به رسول خدا که می رسد عبده است که ناظر به وحدت است نه کثرت، یعنی جایگاه رسول خدا از هو گرفته شده است هو همان هو هویت مطلقه است که مقامش از مقام اولوهیت بالاتر است.
امام جمعه شهرستان کرج گفت: اگر بخواهیم بگوییم اسماء الهی باید مصادر ومصادیق خارجی داشته باشد با توجه به اینکه در قوس نزول رسول خدا(ص) بود و در قوس صعود رسول خدا(ص) بود و بعد او هیچکس کامل خلق نشد، می شود گفت: او مظهر هو الاول و آخر خداست. یعنی اگر این اسم خدا که هو الاول و هو الاخرا ست مصادیقی داشته باشد، مصادیق خارجی آن رسول خدا(ص) است که مثل او خداوند متعال در عالم وجود خلق نکرده است.
در پایان مسئولان حوزه علمیه خواهران استان البرز را مخاطب قرار داد و اظهار داشت: مطالبی که الحمدالله، فرمودید امیدوار کننده است. سعیکم مشکور باشد. امیدوارم در این مسیری که حرکت می کنید بالنده و با قوه تمام ان شاء الله مسیر را بروید.