کد مطلب: 15694

عزاداری اربعین حسینی

مراسم عزاداری اربعین حسینی در مدرسه بقیه الله

یکشنبه ۷ دى ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۳:۱۰

به گزارش رابط خبری مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور حجت السلام و المسلمین رزاقی در مدرسه علمیه بقیه الله برگزار گردید.
مراسم ویژه اربعین
مدرسه علمیه بقیه الله استان البرز
به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه بقیه الله مراسم عزاداری اربعین حسینی  با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رزاقی از اساتید حوزه و دانشگاه  برگزار گردید . 
رزاقی ابتدا با بیان نکاتی در رابطه با حضرت زینب( سلام الله علیها) محفل را مزین نمودند.
ایشان ضمن سخنان خود به معرفی مقام حضرت زینب (سلام الله علیها) و جایگاه ایشان در حماسه کربلا پرداختند. وی علم حضرت را علم لدنی دانستند و با اشاره به حدیثی از امام سجاد(علیه السلام) حضرت زینب (سلام الله علیها) از زمره کسانی معرفی کردند که علم الهی داشتند و به ایشلن تعلیمی داده نشده و نکاتی را در مورد حضور حضرت زینب (سلام الله علیها ) در مجلس یزید و افشای چهره یزید توسط ایشان را بیان فرمودند.وی در ادامه به تشویق و ایجاد انگیزه برای حضور طلاب در عرصه های مختلف و بهره بردن از حضور در این مکان و کسب فضایل اخلاقی، علمی و رفتاری پرداختند.
ایشان با اشاره به حدیثی از امام صادق (علیه السلام) عالمان را به س دسته تقسیم کردند؛
1- عالمی که علمش علم الهی یا به عبارتی علم لدنی است.
2- عالمی که علمش را از طریق استاد کسب می کند.
3- عالمی که علمش را با استفاده از شنیده ها و مطالعات خود کسب می کند.
و در آخر برای رشد وتعالی روح و موفقیت بیشتر در زمینه علمی به ده نکته اشاره فرمودند؛
برنامه ریزی، مراقبت بر اعمال خویش در تمام روز، زود خوابیدن، زود بیدار شدن و سحرخیزی، نماز شب، مطالعه در سحر، بیداری بین الطلوعین، استراحت قبل از ظهر(خواب قیلوله)، استراحت یک ربعه بعداز طهر و نماز اول وقت.
وی سخنان خود را با ذکر مصیبت های حضرت زینب(سلام الله علیها) به پایان رساند .