کد مطلب: 15246

نخستین نشست گروه های علمی در مدیریت استان برگزار شد

نخستین نشست گروه های علمی در مدیریت استان برگزار شد

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵:۱۳

هدف از ضرورت تشکیل گروه های علمی ترمیم بنیه علمی طلاب و ایجاد وحدت رویه در شیوه های تدریس در مدارس است.
نخستین نشست گروه های علمی در مدیریت استان برگزار شد
نخستین نشست گروه های علمی با حضور مسئولان حوزه علمیه خواهران و اساتید مدارس علمیه خواهران استان البرز با موضوع تشکیل و معرفی اعضای گروه های علمی به تفکیک رشته، در محل مدیریت استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی: حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز هدف از ضرورت تشکیل این گروه های علمی را ترمیم بنیه علمی طلاب و ایجاد وحدت رویه در شیوه های تدریس در مدارس بیان نمود.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی بیان داشت: خلاء وجود گروهی که بتواند در زمینه نواقص موجود در حوزه آموزش، واکاوی و تصمیم سازی نمایند، موجب شد تا گروه های علمی در استان تشکیل شود.
وی به ضعف بنیه علمی در میان طلاب سطح سه اشاره نمود و تصریح کرد: واقعیت این است که در زمینه برنامه ریزی متقن آموزشی تلاش ما باید معطوف به سطح دو باشد، زیرا بسیاری از طلاب پس از اتمام تحصیلات سطح دو ادامه تحصیل نمی دهند. بلکه به خانه داری و برخی جذب بازار کار می شوند. یکی از راهکارها برای تکمیل داشته های علمی طلاب در شرایط فعلی، تخصصی سازی رشته در پایه چهارم و پنجم بر مبنای نیازهای روز جامعه می باشد.
در ادامه زهرا رحیمیان، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان البرز بیان داشت: جنبش علمی در کشور رو به پیشرفت است و این حرکت در حوزه های علمیه نیز قابل مشاهده است.
وی افزود: لازم است اساتید و ایده پردازان در خصوص مباحث آموزشی با بهره مندی از خرد جمعی و تعاون به این حرکت سرعت دهند.
وی خاطرنشان کرد: برای تحقق ارتقای کیفی آموزش در میان طلاب خواهر پس از تشکیل جلسات و مشاوره ها ی مستمر، مقرر گردید گروه های علمی به تفکیک رشته در استان تشکیل شود و امید است بتوانیم در آینده نزدیک با تشکیل جلسات مستمر اساتید و ارائه ایده های مثمر ثمر به نتایج بهتری دست یابیم.
در ادامه نشست اساتید پیشنهادات و نظرات خود را بیان کردند و معارفه اعضای گروه های علمی جهت برنامه ریزی برای جلسات آینده انجام شد.
گفتنی است گروه های علمی ادبیات عرب، تاریخ و سیره، اخلاق و تربیت اسلامی، روش ها و مهارت ها، روانخوانی و تجوید، تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه، منطق و کلام  در استان البرز ایجاد گردید.