کد مطلب: 15116

نشست صمیمی در مدرسه علمیه فاطمیه نظرآباد برگزار شد

نشست صمیمی در مدرسه علمیه فاطمیه نظرآباد برگزار شد

پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۱:۲۹

حجت السلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی بیان داشت: دیدگاه و تعریف طلبه از جایگاه طلبگی در موفقیت و یا عدم موفقیت او نقش بسزایی دارد.
نشست صمیمی مدیر حوزه علمیه خواهران با طلاب مدرسه علمیه فاطمیه نظرآباد برگزار شد
 
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز در این نشست که با حضور موسس، مسئولان و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمیه نظرآباد برگزار شد، به ضرورت پایبندی طلاب به اصول اخلاقی تاکید نمود و خاطرنشان کرد: مردم جامعه از طلاب بیش از هر چیز دیگر توقع اخلاقمداری دارند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز بیان داشت: عالم بی عمل در تکامل جامعه به سوی اندیشه اسلامی و معنویت موثر نخواهد بود.
وی گفت: طلاب برای تهذیب اخلاق، باید تمرین و ممارست نمایند و در ادامه افزود: رهبانیت به معنای گوشه گیری از مردم جامعه و عزلت گزینی نیست، طلبه باید مردم دار باشد تا بتواند با نیازها و مشکلات آنها آشنا شود و در راستای آبادانی هر چه بیشتر تلاش نماید.
وی تصریح کرد: طلبه باید با جدیت به تحصیل علم بپردازد و در این مسیر از توسل به اهل بیت(ع) غفلت نکند.
حجت السلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی بیان داشت: دیدگاه و تعریف طلبه از جایگاه طلبگی در موفقیت و یا عدم موفقیت او نقش بسزایی داشته و ارتباط مستقیم با میزان انگیزه و تلاش او در حوزه اخلاق و تحصیل دارد.
وی در مقام تبیین چرایی جدیت در تحصیل طلاب گفت: هدف دشمنان اسلام در حال حاضر تهی کردن اندیشه مسلمانان از دین و جایگزینی اسلام سکولار است مانند تجزیه دین از سیاست که با تفکر شیعی منافات دارد، یکی از ابزار های ترویج این تفکر شبهه افکنی است، اگر طلاب به سلاح علم مجهز نباشند جامعه نمی تواند از این آزمون موفق بیرون بیاید.
در پایان ایشان به سوال های طلاب پاسخ گفتند.