کد مطلب: 14881

برگزاری کارگاه روابط جوانان در مدرسه عل

کارگاه روابط جوانان در مدرسه علمیه شهید مطهری استان البرز

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۴:۵۲

به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه شهید مطهری به منظور مهارت افزایی طلاب مبلغ پیرامون موضوع روابط دختر و پسر با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قهرمانی کارگاه آموزشی روابط جوانان برگزار گردید.
كارگاه روابط جوانان ويژه طلاب و مبلغين
در مدرسه علميه شهيد مطهري (ره)
 
 
روز دوشنبه 5/ 7/ 93 طلاب مدرسه علميه شهيد مطهري (ره) ميزبان حجه الاسلام و المسلمين حاج آقا قهرماني كارشناس رسانه و فرقه هاي نو ظهور ، بودند .
وي به طرح مبحثي در خصوص ، افزايش آگاهي طلاب نسبت به شناخت و پاسخگويي صحيح به مسائل و مشكلات روز ، پرداخت .
 قهرماني در ابتداي جلسه با ذكر دو مقدمه ، مبني برلزوم تزكيه و تعليم در كنار هم براي طلاب و داشتن دغدغه ، اطلاعات و تقوا بيش از سايرين براي طلاب ، به بيان و طرح مسئله ارتباط و روابط دختر و پسر پرداخت .
وي بر لزوم مخاطب شناسي در تبليغ تاكيد كرد و گفت : طرح مسائل مورد نياز و توجه مخاطب ، او را هدفمند براي شركت در مباحث مي كند ، شروع يك بحث ، با سئوال ،  سبب ايجاد انگيزه در مخاطب مي شود .
كارشناس رسانه و فرقه هاي نو ظهور ، قهرماني گفت : منظور از ارتباط پيوستن دو چيز ، اعم از حيوان و اشياء در انسان مي باشد ،اما آنچه كه بين انسان ها فقط وجود دارد ، رابطه است ، وي با بيان اين نكته كه مخاطب به دو صورت همراه مبلغ يا دختران مي شود يا اينكه او را از نظر علمي ، غني و شايسته ببينيد و يا همزبان ، افزود در پاسخ به اين سئوال  : به طور مثال ، آيا روابط دختر و پسر اشكال دارد ؟يا نه ؟
بايد بسيار زيركانه از آيات و روايات استفاده كرد ، تا مخاطب تصور نكند كه به شيوه نقلي دارد با او صحبت مي شود و بايد از طريق عقل و استدلال دارد ، شد .
قهرماني ، گفت : ابتدا در كنار مخاطب و هم نظر او قرار گرفته و با 8 شرط يا ملاك ( كه ملاك هاي اسلام است ، ولي براي مخاطب مشخص نيست ) روابط دختر و پسر را مي پذيريم .
اين 8 ملاك از اين قرار است :
  مارابطه را قبول داريم ، در صورتي كه : 1- عاطفي باشد 2- صادقانه باشد 3-دو سويه باشد و زالو وار نباشد كه يكي سود ببرد و ديگري زيان 4-سالم باشد 5- سودمند باشد و از ضررها دوري شود 6- ماندگار باشد 7-گرم و صميمي باشد 8-قانونمند باشد
اينها همان راهكارهاي ازدواج موفق است كه اسلام بيان كرده ، اما ما بر چسب شروط موافقت با روابط دختر و پسر آنها را بيان كرديم ، در انتها مخاطب دغدغه مند مي شود و وجدان خود را در نظر گرفته و شروع به سئوال كردن مي كند و اين يعني اينكه مطالب شما بر او تاثير گذار بوده است .
وي در ادامه گفت : زماني مي توانيم به خوبي افراد را جذب دين كنيم ، كه اخلاق و رفتار خوب داشته باشيم . اثري كه اخلاق ما بر ديگران دارد ، شگفت انگيز است .
قهرماني در پايان جلسه ابراز اميدواري كرد كه طلاب با كمك خداوند بتوانند بيشترين تاثيرات مثبت را بر جامعه بگذارند .