کد مطلب: 14362

شورای مدیران مدارس علمیه خواهران استان البرز برگزار شد

شورای مدیران مدارس علمیه خواهران استان البرز برگزار شد

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳:۳۶

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران در این نشست که با حضور مدیران مدارس علمیه در محل مدیریت استان برگزار شد، از برگزاری همایش طلیعه حضور ویژه طلاب در اواسط مهر ماه خبر داد و بیان داشت: برای این همایش از حضور اساتیدی چون حجت السلام والمسلمین محسن قرائتی و حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی، جهت بازنگری بایسته های طلبگی ویژه بانوان، دعوت به عمل آمده است.
شورای مدیران مدارس علمیه خواهران استان البرز برگزار شد
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی، مدیر حوزه علمیه خواهران در این نشست که با حضور مدیران مدارس علمیه در محل مدیریت استان برگزار شد، از برگزاری همایش طلیعه حضور ویژه طلاب در اواسط مهر ماه خبر داد و بیان داشت: برای این همایش از حضور اساتیدی چون حجت السلام والمسلمین محسن قرائتی و  حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی، جهت بازنگری بایسته های طلبگی ویژه بانوان، دعوت به عمل آمده است.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی هدف از تشکیل جلسه را بررسی شیوه اجرایی شدن طرح پژوهش راهبردی در مدارس، آماده سازی طرح اولیه کمیسیون تهذیب در راستای ایجاد زیرساخت های لازم در خصوص تهذیب و اخلاق در متن پرورش طلاب، مشورت درباره برگزاری همایش طلیعه حضور و ارائه سین برنامه و همچنین بررسی و بازنگری مباحث آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مدارس علمیه و اجرای هر چه بهتر بخشنامه های مربوطه بیان نمود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز با تاکید بر حجم بالای دروس و عدم کاربردی بودن آنها در راستای پاسخگویی به نیاز دینی و بینشی جامعه توسط طلاب خاطرنشان کرد: در پرورش طلاب دو مولفه ی تهذیب و تحصیل مبتنی بر پژوهش محوری مغفول واقع شده است.
وی اذعان داشت: طلبه اگر در منطقه ای قرار بگیرد و عمران و آبادی در آن منطقه صورت نگیرد، اشکال عدم مدیریت و رهبری صحیح از سوی طلاب مطرح خواهد شد. برای همین باید بکوشیم حوزه را از سکولار شدن خارج کنیم و در صدد باشیم تا شیوه فعالیت طلاب منطبق بر مولفه های مدیریت جهادی باشد.
حجت السلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی با اشاره به تنظیم منشور اخلاقی از سوی معاون فرهنگی استان در راستای ارتقا اخلاق مداری میان طلاب و دیگر اعضای بدنه ی حوزه علمیه خواهران افزود: این منشور اخلاقی برای اعمال نظر مدیران مدارس علمیه که از نزدیک دست به آتش دارند، به آنها تحویل داده خواهد شد و پس از آن به مدارس جهت اجرایی شدن ابلاغ خواهد گردید.
این مسئول تصریح کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی بازدیدها و بازرسی مسئولان مدیریت استان از عملکرد مدارس آغاز می شود. این بازدید به صورت برنامه ریزی شده و گاهی سرزده خواهد بود و در ادامه تاکید کرد: این بازدیدها مچ گیری نبوده و دستگیری ویاری رساندن به مدارس است.
وی مدیران را مخاطب قرار داد و تاکید نمود: کمیسیون تهذیب را جدی بگیرید. پربار سازی ساعت های فرهنگی مدارس از اولویت های مدیریت استان و مدیران مدارس است، که در این ساعت ها از قرآن و عترت نباید غافل بود.