کد مطلب: 12248

دوره تخصصی آموزش معارف مهدویت برگزار می شود.

دوره تخصصی آموزش معارف مهدویت برگزار می شود.

یکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۰:۰۷

به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه فاطمه الزهرا س مهرشهر:دوره تخصصی سلسله مباحث مهدویت، در محل دانشکده ادبیات دانشگاه خوارزمی در حال برگزاریست.
دوره تخصصی سلسله مباحث مهدویت، در محل دانشکده ادبیات دانشگاه خوارزمی در حال برگزاریست.
 
این دوره ها که با همت کانون عرفان و اندیشه دانشگاه خوارزمی و با همکاری امور دانشگاهیان بنیاد مهدویت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه) تهران راه اندازی گردیده است، طی 4 هفته و در 8 جلسه برگزار می شود.
 
شرکت کنندگان در این دوره ها که از طلاب حوزه های علمیه از جمله حوزه علمیه فاطمــة الزهـــرا (سلام الله علیها) و نیز دانشجویان دانشگاه ها می باشند، پس از شرکت در امتحانات این دوره و کسب حد نصاب امتیازات، می توانند به سطح بعدی راه پیدا کنند.
چهارمین هفته برگزاری این جلسات ، روز پنجشنبه مورخ 18 اردیبهشت ماه خواهد بود و مباحثی که تا کنون مورد بررسی قرار گرفته است شامل : ضرورت طرح مباحث مهدویت، مفهوم انتظار، مهدویت در قرآن، مهدویت در شیعه و سنی، مهدویت و غرب و نیز مهدویت و منجی در ادیان می باشد.
 
لازم به ذکر است که این دوره، اولین دوره آموزش معارف مهدویت تحت عنوان «تا ظهور» می باشد که در میان دانشجویان دانشگاه ها و حوزه های علمیه استان البرز با همکاری واحد دانشجویی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (علیه السلام) تهران برگزار می گردد.
در پایان نیز به همه افراد شرکت کننده که حداقل امتیاز را کسب کرده باشند، گواهی معتبر پایان دوره اعطا خواهد شد.