کد مطلب: 12035

هم نوایی بانوان طلبه استان با فرهنگ ترویج عفاف و حجاب در اجتماع بزرگ فاطمیون

حضور بانوان طلبه در اجتماع بزرگ فاطمیون

چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸:۱۵

همنوایی بانوان طلبه با ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در اجتماع بزرگ فاطمیون روز میلاد باسعادت حضرت زهرا سلام الله علیها
هم نوایی بانوان  طلبه  استان البرز  با ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در تجمع بزرگ فاطمیون با عفاف و حجاب، با فاطمه می مانیم
طلاب حوزه علمیه خواهران استان البرزدر روز میلاد حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها)در بین اجتماع بزرگ فاطمــیون حضور یافتند .
 
«اجتماع بزرگ فاطمیون» در روز ولادت با سعادت دخت گرامی نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) حضرت فاطمة الزهرا (سلام الله علیها) در میدان شهدای کلانشهر کرج و در حضور اجتماع کثیری از بانوان محجبه استان برگزارشد.
این مراسم از ساعت 10 صبح، با صوت کلام الله مجید و مدح صدیقه کبری، حضرت فاطمــة الزهــرا (سلام الله علیها) آغاز شد  و پس از آن سرودی در راستای حجاب و عفاف و سیره فاطمی همخوانی گردید.
 
مراسم با سخنرانی امام جمعه کرج، حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی ادامه یافت؛ وی در سخنانش با اشاره به انزوای زن در غرب و تلاش غربی ها در راستای تحقیر زن در جوامع غربی، جمهوری اسلامی را حکومتی خواند که انقلاب آن، زن را به اجتماع آورد؛
وی در ادامه گفت: زن را باید با مهر مادری دید، خدا زن را وسیله آرامش و آسایش اجتماع و لنگر جامعه می­داند.
ایشان در این باره تعبیر رهبر معظم انقلاب را به کار بردند که: غربی ها زن را بد فهمیدند و همان فهم غلط را به مردم دنیا منتقل کردند.
نماینده ولی فقیه در کرج گفت: غربی ها با علم ما مشکل دارند اما تحمل می کنند؛ اما آنها با حجاب زنان ما مخالفند؛ مگر حجاب چه نقشی دارد؟ در دفاع مقدس دیدید اگر زنان به وظایف خود درست عمل نمی کردند، ما جبهه نداشتیم. بزرگانی بودند که بدون سلاح در مقابل دشمن ایستادند،زن وقتی الگویش حضرت زهراست، یعنی قدر و منزلت خود را می شناسد.
حجت الاسلام حسینی همدانی در ادامه با اشاره به اینکه مردم با 2 پیام در این اجتماع حضور یافتند، گفت: پیام اول اینکه همه مسئولین و مراکز توجه داشته باشند که در جامعه اسلامی باید با قاطعیت به مسئله حجاب و عفاف پرداخته شود و در تمامی مراکز علمی قوانین به درستی اجرا شود.
و پیام دیگر اینکه ما همچون زهرای اطهر (سلام الله علیها) تا پای جان خودمان برای حفظ اسلام و ارزش های اسلامی قرآن خواهیم ماند .
پس از پایان سخنان امام جمعه استان البرز، میثاق نامه ای در تجمع بانوان قرائت و هم خوانی گردید و سپس مراسم با صلوات خاصه حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) پایان یافت.
 
از جمله فعالیت های فرهنگی در این اجتماع طرح ختم قرآن و ختم صد صلوات توسط شرکت کنندگان در تجمع بود.
گفتنی ست در این مراسم ، از دو مسئله «زنان محجبه» و «انرژی هسته ای» به عنوان مسائل حائز اهمیت برای جمهوری اسلامی یاد شد.