کد مطلب: 10625

برگزاری نشست کتابداران در حوزه علمیه خواهران استان البرز

برگزاری نشست کتابداران در حوزه علمیه خواهران استان البرز

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۹:۲۶

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان البرز: مدیر حوزه علمیه خواهران در جمع کتابداران و معاونان پژوهش مدارس علمیه خواهران استان البرز، ضمن تقدیر از زحمات کتابداران بیان داشت: کتابداری یک فن است که نیازمند روحیه و شوق خاصی است.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان البرز: حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی مدیر حوزه علمیه خواهران در جمع کتابداران و معاونان پژوهش مدارس علمیه خواهران استان البرز، ضمن تقدیر از زحمات کتابداران بیان داشت: کتابداری یک فن است که نیازمند روحیه و شوق خاصی است.
وی ستون اصلی پژوهش را کتابخانه دانست و افزود: لازمه ی تربیت پژوهشگر، معرفی جایگاه پژوهش و کتابخانه است.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی با بیان اینکه کسی سخن کتاب را می شنود که با کتاب مانوس باشد خاطرنشان کرد: مسئولیت کتابداران تنها جابه جایی کتاب نیست بلکه کمترین کار کتابدار آشنایی با فهرست کتاب هاست، با این کار خواسته یا ناخواسته یک کتاب شناس می شود.
وی اذعان داشت: ما باید زمینه ظهور استعداد های طلاب، در رساندن فرهنگ ناب اسلامی به دیگران را فراهم کنیم.
در ادامه جلسه کتابداران مشکلات خود را بیان کرده و راهکارهایی را پیشنهاد دادند که اهم آنها عبارتند از: کمبود نیروی انسانی و عدم تقبل هزینه همکار برای کتابدار، کمبود قفسه کتاب در مدارس، کمبود حقوق و مزایای کتابدارن به طوری که هدیه رهبری که به نیروی خدماتی تعلق می گیرد به کتابداران تعلق نمی گیرد، عدم تعریف جایگاه کتابدار در حوزه علمیه، نبود فضای لازم جهت مطالعه در بعضی مدارس و عدم تجهیز کتابخانه به سیستم سرمایشی و گرمایشی.