کد مطلب: 10519

جلسه تودیع و معارفه مدیریت مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران زینبیه کرج برگزار شد

تودیع ومعارفه مدیریت مؤسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه کرج

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۸:۳۷

جلسه تودیع و معارفه مدیریت مؤسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه در سالن اجتماعات مدرسه زینبیه با حضور، مدیر و معاونان حوزه علمیه خواهران، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی، مدیران و معاونان مدارس علمیه برگزار شد.
 
تودیع و معارفه مدیریت مدرسه علمیه خواهران زینبیه در استان البرز
     جلسه تودبع و معارفه مدیریت مؤسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه با حضور، مدیر  و معاونان حوزه علمیه خواهران، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی، مدیران و معاونان مدارس علمیه برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین الهی،مؤسس مدرسه ، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد(ع) و خیر مقدم به حاضرین  با اشاره به وحدت فلسفه تاسوعا و عاشورا و روحانیت و مدارس علمیه بیان داشت: فلسفه اینها یک چیز بیشتر نیست و آن هم ترویج دین و تبلیغ دین مبین اسلام و مخصوصاً مذهب تشیع است.
وی با تاکید بر سخن حضرت زینب(س) در کاخ یزید فرمودند: تو نمی توانی یاد ما را از ذهن ها پاک کنی، افزود: از همین دو جمله برمی آید که هدف معاویه در پنهان و یزید هم آشکارا امحاء ذکر اهل بیت و وحی بود.
وی تصریح کرد: حوزه های علمیه باید دنبال همان هدفی باشند که حضرت زینب(س) دنبال نمودند و به مصاف نقشه های شومی بروند که بنی امیه در سر می پروراند.
وی در پایان سخن خود از زحمات خاتون مسلمی در تصدی مدیریت سپاسگزاری کرد و افزود: آرزو می کنیم خانم عبدلی نیز در جایگاه مدیریت موفق باشند.
وی با تاکید بر گذرا بودن مسئولیت ها و عنوان ها اذعان داشت: آنچه در این مسیر باقی می ماند عملکردها و ثمراتی هستند که ان شاءالله توسط خانم عبدلی ادامه خواهد داشت.
مدیر سابق مدرسه علمیه خواهران زینبیه تصریح کرد: فعالیت بنده در این مجموعه آموزشی، در اصل انتقال آموزه هایی بود که از اساتید بزرگوارم آموخته بودم و اگر کاری انجام دادم برای رضای خدا بود.
خاتون مسلمی ضمن تشکر از مجموعه موسس، هیات امنا، اساتید، معاونان و کارمندان مدرسه گفت: از خانم عبدلی هم به خاطر قبول مسئولیت مدیریت مدرسه علمیه زینبیه تشکر می کنم.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز با اشاره به عوامل موفقیت در زندگی تصریح کرد: برای توفیق در زندگی باید برنامه ریزی و براساس آن حرکت و ارزیابی داشت.
وی افزود: علت افسردگی در انسانها نداشتن برنامه ریزی است.
حجت الاسلام والمسلمین بنی احمدی با اذعان به هدفگذاری در حوزه علمیه خواهران خاطرنشان کرد: هدف گذاری حوزه باید براساس نیاز جامعه برنامه ریزی شود.
وی نقش موثر قشر زنان را در جامعه پر اهمیت دانست و اظهار داشت: زنان در طول تاریخ در انحطاط و یا هدایت جامعه نقش به سزایی داشتند. برنامه ریزی برای به فعلیت رساندن توانمندی بالقوه طلاب خواهر کار ارزشمندی است واین کار در حوزه علمیه استان در حال انجام است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز با بیان اینکه مدیران و موسسین وهیات امنای مدارس علمیه، اهداف بلند در مسیر طلبگی را در نظر داشته باشند، خاطرنشان کرد: اگر مسئولین مدارس علمیه به مسائل پیش و پا افتاده روزمره اعتنا کنند، قطعاً حوزه علمیه از اهداف عالیه باز می ماند.
حجت الاسلام والمسلمین با بیان اینکه خدمت در حوزه علمیه یک فرصت الهی است اذعان داشت: اعتقاد دارم، صاحب حوزه علمیه حضرت حجت ابن الحسن عسکری(عج) است. لذا خدمتگزاری در حوزه علمیه را باید به فال نیک گرفت وبرای آن برنامه ریزی کرد .
در پایان حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی تقدیرنامه و حکم انتصاب خاتون مسلمی را به عنوان مشاور آموزشی مدیر حوزه علمیه و سپس حکم معارفه مدیریت مرضیه عبدلی را قرائت و اهدا نمود.
در پایان مراسم مرضیه عبدلی، مدیر جدید مدرسه علمیه خواهران زینبیه با اشاره به جایگاه حوزه های علمیه شیعی به عنوان میراثداران جاوید فرهنگی ومعارف الهی تصریح کرد: نقشی که حوزه های علمیه در تقویت بنیان های فکری و اعتقادی جامعه دارد یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که اگر انقلاب نبود این هویت، نقش و جایگاه زنان در جامعه هرگز وجود نداشت.
ایشان در ادامه افزود:حوزه های علمیه نیازمند تحول و پویایی در زمینه های علمی و پژوهشی است و اگر تربیت طلاب مطابق با نیازهای روز و مقتضیات زمان صورت نگیرد حوزه ها و طلاب دچار رکود و انزوا خواهند شد.
وی با بیان اینکه در مدرسه علمیه زینبیه دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد فعال است خاطرنشان کرد: این مدرسه علمیه می تواند نقش مهمی در تقویت بنیان های فکری و اعتقادی کانون خانواده های استان داشته باشد.