کد مطلب: 10218

دیدار مسئولین حوزه با امام جمعه استان البرز

دیدار مسئولین حوزه با امام جمعه استان البرز

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۶:۳۳

به گزارش سرکار خانم انصاری ، سرپرست فرهنگی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان البرز روز شنبه مورخ 18/8/92 مدیر و معاونین مدیریت استان و مدیران مدارس علمیه دیداری با امام جمعه محترم استان البرز داشتند.
با سمه تعالی
                  دیدار با امام جمعه محترم استان البرز حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی همدانی
به گزارش سرپرست فرهنگی مرکز مدیریت استان البرز سرکار خانم انصاری  ،  در مورخ 18/8/92مدیریت محترم حوزه علمیه خواهران استان البرز حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا بنی احمدی  به اتفاق معاونین این مجموعه و مدیران مدارس دیداری با امام جمعه محترم استان البرز داشتند.
 حاج آقا بنی احمدی  ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین«ع»  به شرح گزارش مختصری از فعالیتهای حوزه های علمیه خواهران و تعداد مدارس علمیه پرداختند و خاطر نشان کردند که امید است در آینده با حمایتهای معنوی امام جمعه محترم گامی عظیم در جهت پیشرفت حوزه های علمیه خواهران برداشته شود . سپس تمامی میهمانان جلسه خود را معرفی نمودند و معاونین مرکز نیز به شرح مختصری از فعالیتهای آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی پرداختند  و دو نفر از مدیران مدارس و یک نفر از اساتید به نیابت از سایر طلاب و عوامل اجرایی حوزه های علمیه به اهم نیازهای علمی فرهنگی حوزه ها اشاره نمودند. سپس حاج آقا حسینی همدانی ضمن اظهار خرسندی از این نشست ، میهمانان را به ادامه جلسات مستمر در خصوص این نشستها در جهت اعتلای اهداف حوزه های علمیه خواهران  امید دادند.  در  ادامه ایشان فرمودند  بهتر است در مرکز مدیریت  جهت بهینه شدن امور، معاونت آموزش از پژوهش جدا شود اما آموزش باید پژوهش محور باشد. همچنین سعی شود در پذیرش طلاب از افرادی استفاده شود که کار پژوهشی کرده باشند.  ایشان در ادامه فرمودند اساتید ، طلاب را طوری مدیریت کنید که هر جلسه قبل از شروع تدریس، دروس جلسه قبل امتحان گرفته شود ولو با سه سوال. و اما در بخش فرهنگی نیز خواستار شدند امور مبلغات مدارس و طرح  مربیان حلقه های صالحین  دقیقا مدیریت شود. همچنین در کنار هر مدرسه علاوه بر امور محوله در زمینه  فرهنگی طلاب،  نسبت به جذب دخترا ن راهنمایی و دبیرستان به صورت مجزا کار فرهنگی در قالب کانون فرهنگی انجام شود تا از کذر این مهم بتوانند آنان را جذب  تحصیل در حوزه علمیه کنند. نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه وقت کوتاه است و عمر گذراست فرمودند در واقع شما با خانواده ها در تماس هستید  چرا که هر طلبه خواهر ،  مادر یک خانواده است و وقتی خانواده اصلاح شود در واقع یک جامعه اصلاح شده است .
 در پایان آرزوی موفقیت و دعای خیر برای تمامی خدمتگزاران حوزه علمیه نمودند.