کد مطلب: 100043

مدیر مدرسه علمیه‌ خواهران کریمه اهل بیت هشتگرد:

اسلام برنامه جامعی برای تربیت جنسی کودکان دارد

شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷:۰۲

مدیر مدرسه علمیه فاطمه معصومه سلام الله علیها هشتگرد گفت: اسلام برای تربیت جنسی فرزندان در مراحل مختلف سنی به خصوص در کودکی و نوجوانی برنامه جامع و کارآمد دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم فتحی با بیان برگزاری نشست پژوهشی به صورت برخط در کوثرنت سامانه سیما اظهار داشت: به دلیل ضرورت پرداختن به مسئله تربیت جنسی کودکان و نوجوانان از منظر اسلام، معاون پژوهش مدرسه بر آن شد تا نشست پژوهشی با عنوان روش های غیر مستقیم تربیت جنسی کودکان و نوجوانان از منظر آیات و روایات را با حضور استاد ارجمند سرکار خانم دکتر امانی برگزار نماید.

وی در ادامه بیان داشت: استاد در این نشست پژوهشی، اولین شیوه غیرمستقیم تربیت جنسی کودکان و نوجوانان از منظر آموزه های دینی را تامین نیاز عاطفی روانی کودکان از طریق محبت کردن، نوازش کردن، ارزش دادن، هدیه دادن و تامین امنیت دانست.

خانم فتحی در ادامه تصریح کرد: استاد این نشست پژوهشی، دیگر شیوه‌های غیرمستقیم موثر در تربیت جنسی صحیح کودک را بر اساس آموزه های دینی اسلام اینگونه برشمرد، دعا کردن، آکنده کردن فضا از ذکر خدا، آموزش دعا به کودک، آموزش اعمال دینی، شکوفاسازی فطرت، پرورش حیا در فرزند، پرورش عفت در دختران نوجوان و پرورش غیرت در پسر نوجوان.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه معصومه سلام الله علیها هشتگرد در پایان خاطر نشان کرد: اگر والدین تربیت جنسی فرزندان خود را در چارچوب آموزه‌های دینی صحیح اسلامی به انجام نرسانند، آسیب‌های جبران ناپذیری بر پیکره جامعه اسلامی وارد خواهد آمد.