کد مطلب: 9877

مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز برگزار شد

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۳:۲۶

مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز با حضور برخی مسئولان این استان برگزار شد.
حجت‌الاسلام رسول ابراهیمیان، معاون شهرستان‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، در این مراسم که در سالن اجتماعات دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد، بیان داشت: 200 سال قبل تنها آموزگار مردم ایران روحانی‌ها بودند. اگر والدین هم می‌خواستند فرزند را تعلیم و تربیت کنند خود از روحانی آموخته بودند.
وی افزود: در عصر حاضر هزاران آموزگار با هزاران آموزه‌های متفاوت و با عملکردی مخالف با سخنان خود، مربی فرزندان مردم و حتی روحانیون شده‌اند.
معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به تعلیم و تربیت رسانه خاطرنشان کرد: اگر ما بخواهیم وضعیت تبلیغ امروز روحانیت را نسبت به رسانه‌ها بسنجیم، می‌بینیم آنها به صورت شبانه‌روزی با مردم برخورد می‌کنند ولی روحانیت در یک دهه محرم و ماه مبارک رمضان به تبلیغ می‌پردازند، لذا آموزه‌ها و آموزگاران متفاوت هستند.
وی تصریح کرد: روحانیت رقیب بسیاری پیدا کرده است و رقیب ما برای همه رده‌های سنی برنامه دارد.
حجت‌الاسلام ابراهیمیان با تاکید بر تفاوت رسالت حوزه‌های امروز با حوزه‌های 200 سال گذشته اظهار داشت: ما اگر سخنرانی خود را برای مخاطب بزرگسال تنظیم کنیم، مخاطب کودک نمی‌تواند از آن استفاده کند. لذا در این فضای امروزی میزان زحمتی که باید متحمل شد، بیشتر و کارسخت‌‌تر است.
وی با اشاره به جایگاه ویژه حوزه علمیه خواهران در جامعه بر لزوم به کارگیری طلاب خواهر پس از فارغ‌التحصیلی در محافل علمی و فرهنگی تاکید کرد و افزود: حوزه علمیه خواهران اگر بیش از برادران در جامعه اثرگذار نباشد، حتما به اندازه آن تاثیر گذار است. بلکه در جایگاهی اثرگذارتر است.
معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران قبل از انقلاب نیز به صورت غیررسمی فعال بود، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران از سال 1357 به ریاست حضرت آیت الله شرعی، به صورت رسمی تاسیس شد.
وی ضمن تشکر از زحمات مدیریت حوزه علمیه خواهران البرز گفت: در استان البرز نیز حجت الاسلام والمسلمین ایمانی، به عنوان مدیر برای راه اندازی حوزه علمیه استان البرز بسیار تلاش کرد.
وی در پایان پیام قدردانی حجت‌الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور را به پاس زحمات حجت‌الاسلام علی‌اکبر ایمانی مدیر پیشین حوزه علمیه خواهران استان البرز قرائت نمود و حکم مدیریت حجت‌الاسلام ابوالفضل بنی‌احمدی را به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان البرز، اعطا نمود.