کد مطلب: 96329

نشست توجیهی طلاب جدید الورود مدرسه علمیه بقیع مصادف با هفته دفاع مقدس برگزار شد

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴:۴۲

نشست توجیهی طلاب جدید الورود با حضور موسس و مدیر مدرسه علمیه بقیع و دیگر مسئولان، کادر و طلاب پایه اول در ایام بزرگداشت هشت سال جنگ تحمیلی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، نشست توجیهی طلاب جدید الورود با حضور موسس و مدیر مدرسه علمیه بقیع و دیگر مسئولان، کادر و طلاب پایه اول در ایام بزرگداشت هشت سال جنگ تحمیلی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

برنامه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط زهرا محمدی قاری برجسته کشوری آغاز گردید و سپس موسس محترم مدرسه علمیه بقیع سرکار خانم صباحی شروع دوره جدید آموزشی را به طلاب جدیدالورود تبریک و خوش آمد گفت و بیان داشت: راهی را انتخاب کردید که سخت است  و در عین حال شیرین و به امید حق همه مجموعه باهم در خدمت این اهداف متعالی، یار یکدیگر برای رسیدن به مقصد الهی هستیم.

در ادامه مدیر مدرسه علمیه بقیع  خانم سلجوقی طی گفتگوی صمیمی با طلاب جدیدالورود بیان نمود: مهم ترین توقعی که از آموزش علوم دینی داریم ، حرکت و رشد است ، حرکتی که گام به گام ما را به مرتبه بالاتر کمال نزدیک و نزدیک تر نماید و این کاملا فردی است و مسئولان در این گونه مکان ها نمی توانند  انتظار داشته باشند که  رشد همه طلاب به یک اندازه باشد. اگر شما قابل ترین کلاس ها و اساتید را داشته باشید ولی آن ظرفیت و انگیزه و علاقه نباشد بهترین مربی هم نمی تواند بر شما مهارتی را بیفزاید.

وی افزود: وقتی که ما در مسیر حرکت مان دچار افت و خیز و چالش می شویم باید آن را حل  کنیم و تشدید مسئله از ادبیات تربیتی مدرسه علمیه نیست. این مسائل و چالش ها می تواند در حوزه فردی نسبت به خالق یا طبیعت و خانوادگی و اجتماعی و تحصیلی باشد.

خانم سلجوقی ادامه داد: با توجه به گسترش تکنولوژی شاید سطح ارتباطات وسیعتر شده باشد ولی انسان تنهاتر شده است ما این تنهایی را وقتی اتصال می دهیم به نگاه الهی می بینیم که انسان را از تنهایی درمی آورد و زیبایی کار آموزش فرهنگی حوزه اینجاست که هر چقدر انسان بتواند برای رسیدن به مرکز عبودیت با علم و اخلاق و تقوا خود را تجهیز نماید می تواند همیشه در راه حرکت باشد . ادب ارتباطی برای طلاب بسیار مهم است.

مدیر مدرسه علمیه بقیع با اشاره به شکر نعمت نعمتت افزون کند ، کفر، نعمت از کفت بیرون کند، گفت:.وقتی در کلاس افرادی را می بینیم که از حیث علمی- رفتاری و تقوایی خوب رشد نموده اند این نعمت خداوند متعال است. سجده شکر و نماز شکر بخوانید که این چنین دوستانی در مسیر زندگیتان قرار گرفته است، دوستانی که اهل طهارت قلب هستند اهل مراقبت و تقوا هستندو این محصول شهدایی چون چمران و بهشتی و قاسم سلیمانی است. ما مدیون رزمندگانی هستیم که در سرمای کوهستان ها و گرمای جنوب جهاد کردند و این فرهنگ را پاس می داریم.

وی تاکید کرد: مسیر طلبگی و تحصیل معارف دینی پای متزلزل را نمی خواهد، ممکن است یک دانشنامه ای دریافت کنید ولی به هدف اصلی که پرورش یک عنصر خالص است نمی رسید. ولی اگر کسی به آنجا رسید سختی های مسیر مانع حرکت او نمی شود.

در ادامه گزارشی از فعالیت ها و مشارکت مدرسه علمیه بقیع برای مقابله با کرونا و دیگر فعالیت های عام المنفعه به حاضرین ارائه نمودند و همچنین معاونان و کادر معرفی  و فعالیت های آنها برای طلاب جدیدالورود تبیین و تشریح شد.

 در ادامه برنامه الهام وکیل زاده به روایت سیره زندگی شهدا هشت سال دفاع مقدس پرداخت.  

پس از آن مراسم مرثیه سرایی در رثای دختر سه ساله حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام برگزار گردیده و زیارت ائمه بقیع علیهم السلام قرائت شد.در پایان کتاب منشور طلبگی به قلم روح الله راسل میان طلاب  توزیع شد.

  • مدیریت استان