کد مطلب: 9602

دشمنان، محور انقلاب را بانوان حاضر در عرصه علم و تهذیب می‌دانند

دشمنان، محور انقلاب را بانوان حاضر در عرصه علم و تهذیب می‌دانند

شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۵:۰۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ایمانی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه استان البرز که صبح روز 92/6/21 در مصلی کرج برگزار شد،بیان داشت یکی از نکاتی که امام خمینی
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز بیان داشت: دشمن اسلام،  محوریت انقلاب را حضور بانوان در عرصه علم و تهذیب می داند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ایمانی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه استان البرز که صبح روز 21/6/1392 در مصلی کرج برگزار شد، ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت میلاد امام رضا(ع) بیان داشت: یکی از نکاتی که امام خمینی(ره) برآن تاکید داشتند، حضور بانوان در انقلاب بود.
وی با اشاره به خاطره ای از شهید مطهری ابراز داشت: امام خمینی(ره) از شهید مطهری در یکی از دیدارها می پرسد، آیا خانم ها در انقلاب حضور دارند؟ اگر خانم ها در صحنه باشند انقلاب پیروز است.
وی تشریح کرد: حضور پرشور بانوان در انقلاب موجب پیروزی شد، زیرا اگر به میدان مبارزه آمد، همسرش، فرزندش و خانواده اش را نیز با خود همراه کرد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز تصریح کرد: دشمن اسلام، محوریت انقلاب را حضور بانوان در عرصه علم و تهذیب می داند. برای همین بیشترین تهدیدها بر اساس سیاستگذاری دشمن متوجه بانوان مسلمان است.
وی با تاکید بر تبدیل تهدیدها به فرصت اظهار داشت: اقدام در دانشگاه دیر است، باید کار را از خانواده و مهد کودک ها و مدارس ابتدایی آغاز کرد، اگر بتوانیم با رونق بخشی به حوزه های علمیه خواهران به ویژه در حوزه فلسفه و کلام که مورد عنایت مقام معظم رهبری است، شرایط حضور حداکثری بانوان استان در مدارس علمیه را فراهم کنیم، می توان امیدوار بود که وضعیت کنونی به سمت شرایط بهتر سیر خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی در پایان سخنان خود گزارشی از وضعیت پیشرفت حوزه علمیه خواهران استان البرز را ارائه داد و بیان داشت: در دو سال گذشته 5 مدرسه علمیه سطح دو و 1 مدرسه سطح سه در استان البرز مشغول به فعالیت بودند. که امسال به 10 مدرسه افزایش یافته است.
وی افزود: در حال حاضر 1527 نفر طلبه خواهر در مقطع سطح دو و 127 نفر در مقطع سطح سه مشغول به تحصیل هستند.و در سال جاری 361 نفر پذیرش داشتیم امسال طلاب خواهر 16 مدرسه امین در سطح استان را پشتیبانی کردند.