کد مطلب: 95987

برگزاری نشست علمی پژوهشی بررسی جایگاه جمهوری اسلامی در نظریه تمدن نوین اسلامی جهانی

چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۲:۰۱

مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل جامعه جهانی تمدن نوین اسلامی و نقش طلاب در اجرایی نمودن آن همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، نشست علمی- پژوهشی بررسی جایگاه جمهوری اسلامی در نظریه تمدن نوین اسلامی جهانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ناصر مظلوم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم انصاری در گفت‌وگو با خبرگزاری کوثر از کرج اظهار داشت: در تاريخ بين الملل، انقلاب هاي متعددي را داشته ايم که هريک ازآن ها ،نگرش مشخصي را بدنبال داشتند.برخي از آنها، افق مطلوبي به اسم مارکسيسم و برخي ديگر افق مطلوبي به نام مکتب ليبرالي داشتند ،اما تنها انقلابي که تفاوت عمده اي بااين انقلاب ها در ماهيت و نگرش داشت، انقلاب اسلامي ايران بود که تفاوت آن با ساير انقلاب ها را بايد در ماهيت معنوي آن جستجو نمود. اين انقلاب که داراي نگرشي ديني اعتقادي است درصدد است بااحياي نقش دين به عنوان عنصري تأثيرگذار بر تحولات جهاني، ميان دين وسياست پيوند ايجاد نمايد و بر توانايي دين در عرصه ي حکومت داري، در عصر نوين نظام بين الملل صحه بگذارد.

وی گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل جامعه جهانی تمدن نوین اسلامی و نقش طلاب در اجرایی نمودن آن همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس،  نشست علمی-  پژوهشی بررسی جایگاه جمهوری اسلامی در نظریه تمدن نوین اسلامی جهانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ناصر مظلوم  برگزار گردید.

حجت السلام والمسلمین آقای ناصر مظلوم در ابتدای این نشست بیان داشتند: در کتاب انسان 250ساله از تالیفات مقام معظم رهبری آمده است که:یکی از آرزوی انبیا تشکیل تمدن بوده است. در یک خط  فکری از نگاه مقام معظم رهبری، از سال ۱۰ هجری تا ۲۶۰ هجری که ۲۷۰ سال می شود، انقلاب اسلامی یک انسان ۲۵۰ ساله است که به اقتضای زمان بهترین تصمیم را می گیرد. هدف رهبری تمدن سازی است و ما باید به تمدن نوین اسلامی برسیم. یکی از مهمترین اهداف در بیانیه گام دوم بحث اتصال انقلاب اسلامی به ظهور است این انقلاب را که پیش از ۴۱ سال از عمر آن می گذرد ،متصل میکنیم به انقلاب مهدی و بحث ظهور آرزوی تمام بشریت است.

وی خاطر بیان کرد: سه موضوع در این نظریه وجود  دارد، خودسازی، جامعه پردازی، تمدن سازی.ایشان در همین راستا استفاده از نرم افزار قافله که حاوی کل بیانات حضرت آقا می شود را پیشنهاد دادند.

حجت السلام والمسلمین آقای ناصر مظلوم در پایان گفت: هفت عرصه در بیانیه گام دوم انقلاب وجود دارد،اولین عرصه علم و پژوهش است که  مهمترین توصیه حضرت آقا می باشد.همچنین کشور  ایران در تولید علم در بین ۲۰۰ کشور رتبه شانزدهم را دارد. عرصه دوم معنویت و اخلاق است.عرصه سوم اقتصاد، عرصه چهارم عدالت و مبارزه با فساد، عرضه پنجم استقلال و آزادی. عرصه ششم عزت ملی، و عرصه هفتم سبک زندگی  می باشد.وی در همین راستا کتاب چهل تدبیر اثر محمدعلی الفت پور و  نرم افزار طاقچه را پیشنهاد دادند. ایشان همچنین مطالعه لیست های کودتا را هچون، کودتای نوژه، طبس،  مک فارلین از وظایف طلاب برشمردند. کتاب دشمن شدید نوشته حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب نیز از  پیشنهاد ایشان برای استفاده هر چه بهتر طلاب  بود.

  • مدیریت استان