کد مطلب: 93397

ترویج فرهنگ قرائت روزانه قرآن کریم توسط طلاب خواهر مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک

چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰:۲۷

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک گفت: به جهت ترویج فرهنگ قرائت روزانه قرآن کریم و به نیت فرج و سلامتی حضرت حجت (عج) هفتمین دوره ختم قرآن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم جوانی با بیان اینکه به جهت ترویج فرهنگ قرائت روزانه قرآن کریم و به نیت فرج و سلامتی حضرت حجت (عج) هفتمین دوره ختم قرآن برگزار می‌شود، اظهار داشت:  ختم به صورتی است که با توجه به یک برنامه تعیین شده، هر فرد روزانه "۲صفحه" قرائت قرآن خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه  تعداداعضای این ختم ۳۱۳ نفر و مدت زمان آن ۳۱۳ روز می باشد، بیان کرد: باتوجه به این برنامه علاوه بر ختم قرآن در طی این ۳۱۳ روز توسط هرفرد، روزانه یک ختم قرآن توسط تمامی اعضا صورت می پذیرد.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) حصارک گفت: برای احیای این سنت اصیل حوزوی در حوزه و در کل جامعه راه‌های متعددی چون توجه به اصل جدایی‌ناپذیری قرآن و عترت در انجام مسابقات، توسعه و تقویت رشته‌ها و گرایش‌های قرآنی در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها و تهیه مصاحف متنوع و مناسب و گسترش استفاده از آن‌ها به عنوان متون آموزشی وجود دارد.

وی با بیان اینکه زمان شروع این برنامه مصادف با ولادت امام رضا(ع) می باشد، افزود: جهت کسب اطلاعات و هماهنگیلطفا هر چه سریعتر به این شماره ۰۹۱۲۲۸۶۷۲۱۴ سرکار خانم سلیمی اطلاع بدهید.

  • مدیریت استان